Posílen úspěchem modelu Captur pokračuje Renault ve své ofenzivě do světa crossoverů představením vozu Renault Kadjar, prvního crossoveru segmentu C.

V plně se rozvíjejícím a vyhledávaném segmentu podpoří Kadjar mezinárodní ambice značky Renault, přičemž jeho prodej bude nejdříve zahájen v Evropě, v četných zemích Afriky a Středomoří a následně i v Číně.

Kadjar oživuje etablované dynamické vlastnosti a na trhu s crossovery představuje inovativní a atraktivní nabídku. Vyznačuje plynulým a atletickým designem exteriéru. Sdílí DNA koncepčního vozidla Captur a kousek koncepčního vozidla DeZir. Captur ztělesňuje okvětní lístek „Explore“ strategie Renault. Svět, který evokuje dynamiku, robustnost a dobrodružství, zatímco DeZir, koncepční vozidlo vzešlé z okvětního lístku „Love“, přináší emoci a smyslnost. Kadjar je navíc představován v barevném odstínu červená Flamme, což je emblematická barva vozidel vyzývajících k vášni.

Z jeho zvýšené světlé výšky (190 mm) vyzařuje na první pohled robustnost a schopnost zvládnout i vyjeté stezky.
Mřížka sání vzduchu je velmi strukturovaná a přidává čelní masce vozidla na síle, zatímco přední a zadní kryt podvozku, typický pro SUV, svědčí o charakteru dobrodruha.

Kola až o velikosti 19 palců, dle verze, podtrhují sportovní ladění modelu Renault Kadjar. Ochranné panely ve spodní části dveří představují ochranu proti nárazu a zároveň umocňují celkový vzhled vozidla. Černé lemy blatníků zajišťují kontinuitu se spodkem vozidla a směřují ho ještě více do světa dobrodruhů. Střešní nosiče kolejnicového typu v eloxovaném hliníku podtrhují dobrodružnou povahu modelu Renault Kadjar a zvýrazňují dynamiku jeho profilu.

Světelná LED lišta (Light Emitting Diode) ve tvaru „C“ předních světel denního svícení přidává vozidlu na statusu a odlišnosti. Tento tvar propůjčuje modelu Renault Kadjar silnou světelnou identitu, která je jak emblematická, tak i technologická. Průběžná chromovaná lišta v oblasti světel obohacuje vozidlo opticky.

Vzadu vytváří shodný moderní tvar světel světelnou stopu, která je stejná jako u koncepčního vozidla Captur.
Renault Kadjar nabízí koherentní a rafinovaný design krytů vnějších zpětných zrcátek a klik dveří v barvě karoserie pro všechny verze. Přítomnost chromu v lemech oken, světel denního svícení a spodních ochran karoserie umocňuje u tohoto svalnatého crossoveru kvalitu vzhledu a robustnost.

Kadjar se díky kvalitě materiálů a jejich zpracování chlubí sportovním a současně rafinovaným interiérem.
Renault Kadjar je dostupný ve verzi 4×4 a 4×2 a vyzývá k úniku do přírody, přičemž díky svým kompaktním rozměrům (délka 4,45 m a šířka 1,84 m) zůstává obratný i ve městě. Systém pohonu 4×4 nabízí vylepšenou mobilitu a tři režimy (Auto, LOCK a 2WD) umožňující zvolit ideální nastavení. Ve verzi s pohonem výhradně předních kol nabízí funkci Extended Grip zaručující lepší přilnavost v náročných podmínkách v kombinaci s pneumatikami „Mud and Snow“, které si poradí s blátem a pískem na silnici a umožňují kvalitnější adhezi. Přední a zadní kryt podvozku chrání spodek vozidla, zatímco prahová lišta zavazadlového prostoru z nerez oceli ho hrání před znečištěním.

Přečtěte si také:  Peugeot Landtrek je zcela nový pick-up. Do Evropy se ale nedostane

Renault Kadjar se pyšní kvalitním zpracováním interiéru a moderní výbavou, se systémem R-Link 2® nabízí konektivitu a díky nejnovějším asistentům řízení také bezpečí. Auto je vybaveno velmi účinnými motory, které mají nejlepší hodnoty v segmentu, pokud jde o spotřebu a emise CO2.

Renault Kadjar bude představen veřejnosti u příležitosti 85. mezinárodního ženevského autosalonu dne 5. března 2015 a prodej bude v Evropě (včetně ČR) a četných zemích Afriky a Středomoří zahájen na začátku léta 2015.