2021-Renault_Express_Van

Francouzský výrobce začal přijímat objednávky na nový model Renault Express Van. Objednat si ho můžete zatím jen ve Francii, pro český trh dojde ke zveřejnění cen na přelomu března a dubna 2021.

Exteriér a interiér

Nový Renault Express Van je věrný základním vizuálním znakům definujícím vozy Renault, jako jsou světlomety s LED světelným podpisem ve tvaru písmene C. Dostupných bude pět laků karoserie.

Přečtěte si také:  Nástupce Škody Citigo by měl vzniknout jako elektromobil. Základem by mohl být Volkswagen ID.1

Prostoru kabiny dominuje moderní a praktická palubní deska. V interiéru se nachází řada otevřených i uzavřených odkládacích prostorů s celkovým objemem téměř 48 litrů.

Nákladový prostor

Automobil nabídne délku nákladové plochy (s pevnou přepážkou) 1,91 m, šířka bočních posuvných dveří je 716 mm. Nákladový prostor je v sérii vybaven šesti oky k uchycení nákladu v podlaze s možností doplnění o další čtyři na stěnách. Objem nákladového prostoru se pohybuje (podle provedení přepážky) v rozmezí 3,3 – 3,7 m³. 

2021-Renault_Express_Van-naklad

Užitečná hmotnost může být až 780 kg u benzínové motorizace a 650 kg s naftovým motorem.

Technologie

V oblasti multimédií a konektivity nabízí nový Express Van Rádio Connect R&Go nebo systém Renault EASY LINK v novém provedení s 8“ obrazovkou, který umožňuje zrcadlení smartphone a bude dostupný ve verzi s navigací nebo bez navigace. Dále je možné vůz vybavit bezdrátovým nabíjením telefonu a až třemi USB porty a čtyřmi 12V zásuvkami (z toho jedna se nachází v nákladovém prostoru).

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz láká na nové céčko. Bude mít stále pohon zadních kol a AMG bude jen se čtyřválcem

Mezi asistenčními systémy se představují prvky, které jsou již známé z modelu Master. Jedná se o kameru Rear View Assist, která permanentně přenáší obraz situace za vozidlem na displej v kabině a u celoplechového vozidla tak nahrazuje vnitřní zpětné zrcátko. Dále bude možné vůz vybavit systémem sledování mrtvého úhlu, zrcátkem Wide View či parkovacími senzory a zadní parkovací kamerou.

2021-Renault_Express_Van-rozmery

Motorizace

Motorová paleta zahrnuje benzínovou pohonnou jednotku 1.3 TCe 100 a naftové pohonné jednotky 1.5 Blue dCi 75 a 95. Všechny motory jsou spojeny se šestistupňovou manuální převodovkou.