Rekordman Plattner prověří spotřebu nového Transporteru mezi Prahou a Hannoverem

Autor: Tisková zpráva - 8. 6. 2016


Světový rekordman v hospodárné jízdě Gerhard Plattner se vydá za volantem nového skříňového modelu Volkswagen Transporter 2.0 TDI na trasu Praha-Hannover-Praha s cílem překonat více než 1100 kilometrů na jednu náplň palivové nádrže a dosáhnout co nejnižší spotřeby paliva. Mezinárodní jízda byla odstartována v úterý 7. června 2016, s návratem do Prahy počítá legendární Rakušan dnes. Gerhard Plattner pojede v barvách českého zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy se sériově vyrobeným skříňovým vozem Transporter bez jakýchkoli speciálních úprav.

„Stejně jako je Volkswagen Transporter legendou mezi lehkými užitkovými vozy, tak i Gerhard Plattner si získal ve světě motorismu legendární pověst svými dálkovými jízdami s rekordně nízkou spotřebou paliva,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Vzhledem k tomu, že Gerhard Plattner dosáhl pozoruhodně nízkých hodnot spotřeby paliva již s předchozími generacemi užitkových vozů Volkswagen, bude velmi napínavé sledovat jeho hospodárnou jízdu s novým Transporterem, který disponuje celou řadou nových technologií pro minimalizaci spotřeby paliva.“

„Užitkové vozy značky Volkswagen mě nikdy nezklamaly a jejich hospodárnost, odolnost i spolehlivost jsem měl možnost prověřit při nesčetných příležitostech, během mnoha tisíc kilometrů běžného provozu i v těch nejnáročnějších podmínkách,“ říká Gerhard Plattner. „Věřím, že ani nový Transporter nebude výjimkou a že se mi s ním podaří dosáhnout vytčeného cíle.“

Gerhard Plattner vyrazí na jízdu Praha-Hannover-Praha, jejímž cílem bude dosáhnout na jednu nádrž co nejnižší spotřeby paliva, v úterý ráno 7. června 2016. Na cestu se vydá za volantem skříňové verze modelu Transporter T6 2.0 TDI EU6 s výkonem 110 kW/150 koní a šestistupňovou mechanickou převodovkou, v metalickém odstínu modrá Acapulco. Na regulérnost měření spotřeby paliva dohlédne nezávislá organizace International Police-Motor Corporation. Po návratu do Prahy ve středu 8. června 2016 bude následovat neformální setkání Gerharda Plattnera s novináři.

Rakouský motoristický novinář Gerhard Plattner je uznávaným specialistou na dálkové automobilové jízdy s co nejnižší spotřebou. Za své výkony byl několikrát zapsán do Guinessovy knihy rekordů, která navíc Plattnera prohlásila za „nejvšestrannějšího řidiče světa“. Plattner má na svém kontě desítky rekordů v hospodárné jízdě automobilem i celou řadu pozoruhodných rychlostních výkonů. Mezi jeho rekordy patří například 1000 km Německem s průměrnou spotřebou 2,12 l/100 km, non-stop cesta patnácti zeměmi Evropy za 100 EUR na palivo nebo rekordní jízdy na závodním okruhu.

Gerhard Plattner si pro své pokusy vybírá velmi často vozy koncernu Volkswagen. Například v roce 2005 se rozhodl dojet se zcela sériovým modelem Volkswagen Caravelle z německého Hannoveru do tureckého Istanbulu, přičemž si na trase dlouhé 2500 km naplánoval jedinou zastávku na čerpací stanici pro doplnění paliva.

V roce 2007 překonal Gerhard Plattner vzdálenost 9000 kilometrů 24 evropskými zeměmi s modelem Caddy EcoFuel na stlačený zemní plyn za pouhých 419 eur. Během této i dalších rekordních jízd, například v roce 2002 s vozem Volkswagen Golf IV, zavítal Plattner také do České republiky. Mezi pozoruhodné zkoušky odolnosti patřila jízda z norského Hammerfestu do senegalského Dakaru s vozem Volkswagen Multivan T5 4Motion. Rakouský rekordman s ním ujel v roce 2004 téměř 11 000 km za pouhých 14 dní.

Značka Volkswagen Užitkové vozy letos slaví 60. výročí zahájení výroby modelu Transporter v závodě Hannover. Volkswagen T6 (Transporter, Multivan, Caravelle, California) je bestsellerem značky Volkswagen Užitkové vozy na českém trhu a stejně jako jeho předchůdci boduje u zákazníků vyspělou technikou, kvalitou, spolehlivostí, hospodárností, bezpečností, komfortem a dlouhou životností. Další předností je mimořádně široké portfolio variant, včetně verzí s pohonem všech kol 4Motion a dvouspojkovou převodovkou DSG, které vychází vstříc jakýmkoli potřebám.

Kromě užitkových modelů Transporter mají zákazníci na výběr rovněž osobní modely Multivan, Caravelle a California. Pro speciální účely jsou koncipovány podvozky s kabinou, které lze doplnit nástavbou střiženou přesně na míru potřeb zákazníka. K dispozici jsou technicky vyspělé jednotky TSI a TDI v širokém rozsahu výkonů od 62 kW (84 k) do 150 kW (204 k), které se vyznačují suverénní výkonovou charakteristikou, kultivovaným během a minimální spotřebou paliva.

Šestá generace modelové řady Transporter byla uvedena na český trh ve druhé polovině loňského roku a ihned si získala velkou přízeň zákazníků. Od ledna do dubna 2016 bylo v České republice registrováno 876 nových vozů modelové řady T6 (Transporter, Multivan, Caravelle, California), zatímco ve stejném období roku 2015 zaznamenala předchozí modelová řada T5 celkem 794 registrací. To odpovídá meziročnímu nárůstu o 10,3 %. Transporter je s pozoruhodným tržním podílem kolem 50 % hlavním pilířem úspěchu značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice.

plattner-volkswagen

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru