Reklama: Mercedes-Benz třídy G se v terénu neztratí, a řidič ho rozhodně nešetří! – video

Autor: Pavel Srp -   18. 10. 2014


Na dnešním automobilovém trhu existuje už jen málo aut, která v téměř nezměněné podobě pamatují ještě auta, která neměla pražádné asistenty a vše bylo jen a jen na jejich řidičích. V dnešní době se samozřejmě prvním verzím mohou vyrovnat jen zvenku, protože pod kabátem jsou to supermoderní auta s „čistými“ motory a spoustů řidičských asistentů. A jedním z těch mála aut je Mercedes-Benz třídy G, G jako Geländewagen v překladu terénní vůz.

Tohle auto vzniklo už před třiceti pěti lety, ale dnes, v době, kdy karoserie aut podléhá moderním trendům a součiniteli odporu vzduchu, je hranatá karoserie Géčka na silnici takovým malým zjevením.

Samotný příběh jeho vzniku je velmi zajímavý. Vývoj auta začal na popud íránského šáha Rézy, který chtěl 20 tisíc vozidel pro tamější armádu. Vývoj tedy začal v roce 1972 v Německu a Rakousku a spolupracoval na něm koncern Daimler-Benz se společností Steyr Daimler Puch. Než byl obchod uzavřen, v Íránu padl režim a z objednávky sešlo. Padlo tedy rozhodnutí, že vůz bude umístěn na běžný trh. A tak se také v roce 1979 stalo.

Díky původní objednávce šlo o vůz, který dokázal projet neskutečnými místy, takovými, kudy by člověk již neprošel. A na to automobilka Mercedes-Benz zavzpomínala v nové reklamě. V té se Mercedes-Benz třídy G vydá do Rakouska, do oblasti kolem Grazu, a vydá se mimo silnici. Z počátku to vypadá poměrně nezajímavě, vyjetá cesta a rychlá jízda, ale jak budou sekundy videa plynout, půjde čím dál tím více „do tuhého“

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *