Registračni značky na přání fungují už rok. Co všechno na nich řidiči chtějí mít?

Autor: Anina Russová - 2. 1. 2017


Dlouho se u nás jen mluvilo o tom, že by Ministerstvo dopravy umožnilo řidičům pořídit si na své auto registrační značku s vlastním textem nebo souborem čísel. Po několika letech dohadů jsme se přesně před rokem i my dočkali.

Od loňského ledna tak na autech můžete potkávat berušky, králíčky a také pár frajerů a podobných slov. Ti všichni ale museli z kapes vytáhnout 10 tisíc korun. Cena jedné tabulky totiž byla stanovena na 5 tisíc Kč a na auto potřebujete minimálně dvě. Takže zatímco v okolních státech můžete mít značku na přání jen za lehce zvýšený poplatek, u nás se chce jednomu při placení plakat.

Celkem u nás požádali letos lidé o 5 211 registračních značek na přání. Více než 4 800 z nich už je umístěno na autech a v provozu, zbytek buď ještě čeká na vyřízení nebo jde zatím jen o rezervace. Logicky byl největší zájem o vlastní značku v lednu, kdy o ni požádalo 2 500 lidí.

Většina žadatelů nepouštěla svou fantazii z uzdy a na značkách chtěli mít své jméno. Někteří do značky maximálně zakomponovali nějaký vtip. Například řidič, který se už takřka „vybodoval“, si prý nechal udělat registrační značku s textem „MAM 01BOD“. V Liberci se pak prý pohybuje „KRAK0N0S“. Jsou ale také tací, kteří svou značkou nejspíše něco chtěli naznačit, Třeba v Ústí nad Labem jezdí řidič, který má na značce nápis „XXL B0SSS“.

Nejčastěji ale po speciálních značkách sahají firmy a státní úřady. Firmy si tak dělají za poplatek 10 tisíc korun reklamu a úřednická auta jsou alespoň jasně identifikovatelná. Navíc v případě státních vozů se za značky samozřejmě neplatilo.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru