Registr řidičů na Vyšehradě je přetížený. Úřady doporučují využívat online rezervace

Autor: Anina Russová - Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy - Foto: MDČR - 15. 5. 2023


Pokud máte něco k vyřizování na registru řidičů na pražském Vyšehradě, raději své plány přehodnoťte. Pražský magistrát informoval o tom, že je silně přetížený. Doporučil také žadatelům využít možnosti on-line rezervace návštěvy nebo podání své žádosti přes Portál dopravy.

„Z důvodu náporu, kterému v současnosti čelí pracoviště registru řidičů v Business Centre Vyšehrad, doporučuje Magistrát hl. m. Prahy všem žadatelům, aby využívali on-line rezervaci termínu návštěvy nebo nové možnosti žádat o vydání řidičského průkazu elektronicky přes Portál dopravy. Vyhnout se dlouhému čekání je možné i tak, že řidiči využijí jiná pracoviště mimo hlavní město,“ popsal magistrát.

Přečtěte si také:  Elektronická žádost o řidičský průkaz usnadňuje lidem život již téměř rok, využilo ji přes 25 tisíc osob

Pražané se mohou vyhnout zbytečnému čekání ve frontách tak, že si v předstihu zarezervují on-line termín návštěvy na úřadu k podání žádosti o vydání řidičského průkazu nebo pro řešení dalších úkonů v registru řidičů, který se nachází v Business Centre Vyšehrad v Praze 4. I v současné době totiž není tato možnost stále využívána v maximální možné kapacitě.

Kvůli aktuálně zvýšenému zájmu řidičů, ale i z důvodu úspory času žadatele, je dále možné využít nově zprovozněný Portál dopravy pro elektronické podání žádosti o vydání řidičského průkazu, a to nejen v případě uplynutí jeho platnosti, ale také z důvodu odcizení, ztráty či změny osobních údajů. Třetí variantou je pak možnost využít služeb jiných pracovišť po České republice.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *