Řecko plánuje stavbu závodního okruhu pro závody Formule 1

Autor: Pavel Srp - 5. 10. 2012


Svět je prostě a jednoduše naruby, jinak to není možné. Věhlasný, oblíbený a stále zaplněný německý Nürburgring krachuje, ale řekové ho chtějí nahradit svým novým okruhem pro závody Formule 1.

I když se poslední tři roky Řecku příliš nedaří, je stejně jako Nürburgring na hranici bankrotu a hrozí, že bude muset rozprodat svoje historické památky, překvapilo Ministerstvo vývoje a dopravy, že projektu stavby nového okruhu Formule 1 dalo zelenou. K zahájení prací na projektu už chybí jen souhlas řeckého parlamentu.

Pokud se tak stane, stavební práce zahájí v oblasti Haladrista asi 20 km severozápadně od městečka Patras. Náklady na stavbu okruhu se plánují ve výši 94,6 milionu Euro, z toho jsou přislíbeny granty ve výši 29,92 milionů Euro. Zbytek má zaplatit společnost Petras Autodrome SA.

Pokud půjde vše bez problémů, stavba by měla být dokončena za 36 měsíců. Pokud se nepovede na trať dostat závody Formule 1, bude prý využita pro jiné důležité mezinárodní motoristické závody.

Podělte se s námi v komentářích, co si o takovém nápadu myslíte? Myslíte, že to, narozdíl třeba od Olympijských her, které zkázu Řecka odstartovaly, zemi pomůže? Nebo je to podle vás ten pověstný poslední hřebíček do rakve?

-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru