Mercedes-600-LWB-Pullman-1

Jestli něco Číňané vždy uměli na výbornou, pak kopírovat již hotové výrobky jiných firem. Jakkoliv jde o obchodní velmoc, své vlastní produkty v jistých odvětvích prostě nejsou schopni dát dohromady. Jedním z těch odvětví je i automobilový průmysl. Proto se snad všechny velké automobilové výstavy v posledních letech neobešly bez čínských špiónů, kteří pečlivě zapisovali detaily o nových vystavených autech tak, aby je mohli doma prezentovat a použít.

Ze stejného důvodu se v roce 1966 dostal do Číny i krásný Mercedes-Benz 600 LWB Pullman, který si nechal přivézt a pak vlastnil ministr zahraničí a starosta Šanghaje Chen Yi. Říká se, že si Chen Yi vůz objednal jako součást vládního plánu a to hlavně proto, aby čínští inženýři mohli prostudovat jeho design a techniku. Následně bylo v plánu vyrobit čínskou kopii auta. Nebo jiné modely, které budou z mercedesu vycházet.

Přečtěte si také:  Tento Mercedes-Benz 600 dostal výbavu i interiér z moderního Maybachu 62

Za celou dobu, kdy je auto na světě, najelo jen 21 186 kilometrů a dle prodejce je v dokonalém stavu bez jakýchkoliv vad. Zajímavé je, že není známo, jak se auto dostalo z Číny, faktem ale je, že je v současné době na prodej v americké Filadelfii, konkrétně u prodejce LBI Limited.

Jde o jeden z 304 čtyřdveřových Pullmanů, a také o jeden ze dvou, které kdy byly do Číny vyvezeny. Cena je stanovena na 285 000 dolarů, tedy asi 6,3 milionu korun. Zajímavostí také je, že totožné auto v roce 2014 prodávala aukční síň Bonhams, přičemž cena tehdy byla 4,5 milionu korun.