Raritní Citroën DS 21 Decapotable na prodej

Autor: Anina Russová - 20. 6. 2014


Pokud milujete klasická auta, jistě dobřé znáte Citroën DS. Nejen, že s ním jezdil Fanstomas, ale tvary a funkčnost tohoto francouze o hodně předběhly svou dobu. A tak, jak bere dech klasický Citroën DS, co s vámi udělá DS v provedení kabriolet? :)  Přesně taková kráska se totiž objevila na prodej v Holandsku. Jde o Citroën DS 21 Decapotable z roku 1968 v barevném provedení Arctic Blue.

Pohání ho čtyřválec s karburátory Weber o objemu 2 175 litru, který produkuje výkon 104 kW/141 koní a spolupracuje se čytřstupňovou poloautomatickou převodovkou. Technici se na téhle omezené 95 kusové sérii opravdu vyřádili. Nechybí přední i zadní nezávislé a nastavitelné samonivelační odpružení nebo hydraulické brzdy, podobně jako u vozů Rolls-Royce a Bentley.

Protože tento kousek měl přeci jen už své roky, majitel si dal záležet a strávil na něm více než 500 hodin práce. Každý díl byl buď pečlivě zrenovován nebo vyměněn za nový. Výsledkem je kráska pro vlahé letní večery v hodnotě 155 000 EUR, tedy v přepočtu přibližně čtyři a čtvrt milionu korun.

Pokud tohle auto chcete, veškeré info a kontakt na prodejce najdete TADY.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek