Luxusní SUV bylo stvořeno v roce 1970. Tehdy Land Rover uvedl svůj původní Range Rover. O téměř půl století později příběh pokračuje uvedením čtvrtého modelu řady Range Rover. Značka Land Rover ho veřejnosti představí 1. března 2017. Charakteristickými znaky nejnovějšího modelu Range Rover Velar je elegance, jednoduchost a nejmodernější technologie zaměřené na zákazníky.

„Velar je avantgardou Range Roveru. Přináší vyšší úroveň přitažlivosti, modernosti a elegance značky. Tento vůz mění všechno,“ řekl Gerry McGovern, Land Rover Chief Design Officer.

Model Velar využívá udržitelných materiálů a vyspělé technologie. Značka Land Rover tak nadále následuje své motto „Above and Beyond“.

Původ názvu Velar (vyslovovalo se vel-ar) se poprvé objevil při uvedení prvních prototypů Range Roveru v šedesátých letech. Šlo o průkopníky v segmentu luxusních SUV. Vývojoví inženýři potřebovali skrýt konkrétní podobu 26 předprodukčních Range Roverů a tak si vybrali název Velar, který pocházel z latinského slova velare. To v překladu znamená „skrýt“ nebo „plášť“.

Podrobné informace o Range Roveru Velar budou zveřejněny 1. března 2017.