2021-Range-Rover-Evoque-AUTOBIOGRAPHY- (3)

Range Rover Evoque, luxusní kompaktní SUV, je nyní ještě propracovanější a lépe digitálně připojené díky uvedení nového Range Roveru Evoque Autobiography.

Rodina vozů Range Rover slaví 50. výročí a nový Range Rover Evoque Autobiography představuje vrchol modelové řady kompaktních SUV, které ztělesňují vytříbenost a luxus. Vlajková loď RR Evoque Autobiography Edition se vyznačuje výraznými a elegantními detaily designu karoserie a luxusním interiérem. Pro zákazníky, kteří hledají udržitelnější a efektivnější luxusní kompaktní SUV, je k dispozici také plug-in hybridní verze.

V nabídce pro letošní rok je rovněž Range Rover Evoque Nolita Edition, pojmenovaný po výrazné kontrastní střeše v barvě Nolita Grey. Tato speciální edice je postavena na základě vozu Evoque S a je inspirována módní čtvrtí v New Yorku. Nabízí pečlivě vybrané prvky výbavy a je k dispozici jako plug-in hybrid P300e.

Přečtěte si také:  Lexus ES se odhaluje po modernizaci. Dostal kamery místo zrcátek, vylepšil odhlučnění, styl i bezpečnost

Po uvedení plug-in hybridu P300e začátkem roku 2020 jsou nyní pro vůz Evoque k dispozici další nové motory. Dva modernizované, hospodárné čtyřválcové dieselové motory mají mild-hybridní technologii. Díky řemenem poháněnému startér-generátoru a baterii získávají MHEV energii normálně ztracenou při zpomalení, ukládají ji do 48voltové baterie vozu a následně ji využívají ke zvýšení výkonnosti a snížení spotřeby paliva. Tyto motory, které jsou k dispozici s výkony 165 a 200 koní, jsou výkonnější než předchozí motory, mají nižší CO2 a spotřebu paliva. D165 nabízí CO2 od 158 g/km a spotřebu paliva 6,0 l/100 km.

První zážehový tříválcový motor Ingenium o objemu 1,5 litru pro Range Rover Evoque (P160) je k dispozici se samočinnou osmistupňovou převodovkou a zákazníkům nabízí úspornou, ale propracovanou základní verzi. Vyspělý tříválcový motor P160 – stejný motor, který pohání plug-in hybrid P300e – dodává výkon 118 kW/160 koní a točivý moment 260 Nm. Díky své lehké konstrukci a pohonu předních kol přináší výbornou kombinaci výkonnosti a hospodárnosti. Nabízí emise CO2 od 180 g/km a spotřebu paliva 8,0 l/100 km.

Range Rover Evoque a Land Rover Discovery Sport představeny jako plug-in hybridy s tříválcem

Zákazníci mají ovšem stále k dispozici širokou nabídku dalších zážehových motorů, mohou vybírat z P200, P250 a P300, všechny vybavené technologií MHEV.

Digitální zážitek uvnitř modelu Evoque se proměnil zavedením nového moderního multimediálního systému Land Roveru Pivi. Systém je připraven k provozu od okamžiku zapnutí. Samostatný datový plán a baterie znamenají, že nemá žádné zpoždění. Aktualizace softwaru jsou k dispozici zdarma bezdrátově prostřednictvím zabudovaného datového připojení vozu a lze je dokonce naplánovat na vhodnou dobu. Zákazníci tak budou mít vždy k dispozici nejnovější mapy, aplikace a funkce vozu, aniž by museli navštívit prodejce. Systém pracuje na nové Electrical Vehicle Architecture a je k dispozici jako standardní Pivi, nebo od výbavy S jako Pivi Pro.

Streamování hudby a médií nebylo nikdy jednodušší, protože Spotify je poprvé integrováno přímo do menu multimediálního systému – včetně dat – a Bluetooth dovoluje připojení dvou telefonů najednou. K dispozici je také bezdrátové nabíjení mobilního telefonu s možností zesílení signálu. K dispozici je rovněž nový Activity Key druhé generace, který zákazníkům umožnuje odemknout jakékoli dveře, zamknout nebo dokonce nastartovat vůz, stačí, pokud je v jeho blízkosti.

Zákazníci mohou nyní prostřednictvím dotykového displeje dokonce kontrolovat kvalitu vzduchu v interiéru. Mohou aktivovat inteligentní systém filtrace vzduchu v kabině, odfiltrovat tak škodlivé jemné částice, které se často vyskytují ve městech a oblastech s vysokým provozem. Zcela nový systém, uvedený vedle stávající funkce ionizace vzduchu v kabině, odfiltruje jemné částice, alergeny, pyl, a dokonce i silný zápach. Systém umí filtrovat ultrajemné částice (až do a pod PM2,5). Cestující jednoduše vyberou režim Purify a aktivují systém, který filtruje a nepřetržitě monitoruje vzduch uvnitř interiéru. Čistotu vzduchu mohou lehce zkontrolovat na dotykovém displeji.

Přečtěte si také:  Kia představuje modernizovaný Ceed, Ceed SW i ProCeed

Mezi další nové technologie vozu Evoque patří komplexní sada nových funkcí Advanced Driver Assistance, které dostaly pětihvězdičkové hodnocení Euro NCAP. Nový Rear Collision Monitor používá radary k neustálému sledování zadní části vozu, což znamená, že vůz je připraven omezit závažnost nárazu pro cestující. Zatímco použití prostorové 3D kamery dovoluje řidiči až do rychlosti 30 km/h vidět, co se děje kolem vozu, což usnadňuje manévrování, a dokonce i navigaci v obtížném terénu.

Range Rover Evoque je nyní možné objednávat u autorizovaných partnerů v České republice a předběžná cena začíná od 1 071 576 Kč.