2021-Range-Rover-Evoque-AUTOBIOGRAPHY- (3)

Range Rover Evoque, luxusní kompaktní SUV, je nyní ještě propracovanější a lépe digitálně připojené díky uvedení nového Range Roveru Evoque Autobiography.

Rodina vozů Range Rover slaví 50. výročí a nový Range Rover Evoque Autobiography představuje vrchol modelové řady kompaktních SUV, které ztělesňují vytříbenost a luxus. Vlajková loď RR Evoque Autobiography Edition se vyznačuje výraznými a elegantními detaily designu karoserie a luxusním interiérem. Pro zákazníky, kteří hledají udržitelnější a efektivnější luxusní kompaktní SUV, je k dispozici také plug-in hybridní verze.

V nabídce pro letošní rok je rovněž Range Rover Evoque Nolita Edition, pojmenovaný po výrazné kontrastní střeše v barvě Nolita Grey. Tato speciální edice je postavena na základě vozu Evoque S a je inspirována módní čtvrtí v New Yorku. Nabízí pečlivě vybrané prvky výbavy a je k dispozici jako plug-in hybrid P300e.

Přečtěte si také:  Nová Toyota Land Cruiser už má české ceny, začíná na 1 465 000 Kč

Po uvedení plug-in hybridu P300e začátkem roku 2020 jsou nyní pro vůz Evoque k dispozici další nové motory. Dva modernizované, hospodárné čtyřválcové dieselové motory mají mild-hybridní technologii. Díky řemenem poháněnému startér-generátoru a baterii získávají MHEV energii normálně ztracenou při zpomalení, ukládají ji do 48voltové baterie vozu a následně ji využívají ke zvýšení výkonnosti a snížení spotřeby paliva. Tyto motory, které jsou k dispozici s výkony 165 a 200 koní, jsou výkonnější než předchozí motory, mají nižší CO2 a spotřebu paliva. D165 nabízí CO2 od 158 g/km a spotřebu paliva 6,0 l/100 km.

První zážehový tříválcový motor Ingenium o objemu 1,5 litru pro Range Rover Evoque (P160) je k dispozici se samočinnou osmistupňovou převodovkou a zákazníkům nabízí úspornou, ale propracovanou základní verzi. Vyspělý tříválcový motor P160 – stejný motor, který pohání plug-in hybrid P300e – dodává výkon 118 kW/160 koní a točivý moment 260 Nm. Díky své lehké konstrukci a pohonu předních kol přináší výbornou kombinaci výkonnosti a hospodárnosti. Nabízí emise CO2 od 180 g/km a spotřebu paliva 8,0 l/100 km.

Range Rover Evoque a Land Rover Discovery Sport představeny jako plug-in hybridy s tříválcem

Zákazníci mají ovšem stále k dispozici širokou nabídku dalších zážehových motorů, mohou vybírat z P200, P250 a P300, všechny vybavené technologií MHEV.

Digitální zážitek uvnitř modelu Evoque se proměnil zavedením nového moderního multimediálního systému Land Roveru Pivi. Systém je připraven k provozu od okamžiku zapnutí. Samostatný datový plán a baterie znamenají, že nemá žádné zpoždění. Aktualizace softwaru jsou k dispozici zdarma bezdrátově prostřednictvím zabudovaného datového připojení vozu a lze je dokonce naplánovat na vhodnou dobu. Zákazníci tak budou mít vždy k dispozici nejnovější mapy, aplikace a funkce vozu, aniž by museli navštívit prodejce. Systém pracuje na nové Electrical Vehicle Architecture a je k dispozici jako standardní Pivi, nebo od výbavy S jako Pivi Pro.

Streamování hudby a médií nebylo nikdy jednodušší, protože Spotify je poprvé integrováno přímo do menu multimediálního systému – včetně dat – a Bluetooth dovoluje připojení dvou telefonů najednou. K dispozici je také bezdrátové nabíjení mobilního telefonu s možností zesílení signálu. K dispozici je rovněž nový Activity Key druhé generace, který zákazníkům umožnuje odemknout jakékoli dveře, zamknout nebo dokonce nastartovat vůz, stačí, pokud je v jeho blízkosti.

Zákazníci mohou nyní prostřednictvím dotykového displeje dokonce kontrolovat kvalitu vzduchu v interiéru. Mohou aktivovat inteligentní systém filtrace vzduchu v kabině, odfiltrovat tak škodlivé jemné částice, které se často vyskytují ve městech a oblastech s vysokým provozem. Zcela nový systém, uvedený vedle stávající funkce ionizace vzduchu v kabině, odfiltruje jemné částice, alergeny, pyl, a dokonce i silný zápach. Systém umí filtrovat ultrajemné částice (až do a pod PM2,5). Cestující jednoduše vyberou režim Purify a aktivují systém, který filtruje a nepřetržitě monitoruje vzduch uvnitř interiéru. Čistotu vzduchu mohou lehce zkontrolovat na dotykovém displeji.

Přečtěte si také:  Hyundai poodhaluje novou Konu a Konu N Line. Úplně je ukáže už brzy

Mezi další nové technologie vozu Evoque patří komplexní sada nových funkcí Advanced Driver Assistance, které dostaly pětihvězdičkové hodnocení Euro NCAP. Nový Rear Collision Monitor používá radary k neustálému sledování zadní části vozu, což znamená, že vůz je připraven omezit závažnost nárazu pro cestující. Zatímco použití prostorové 3D kamery dovoluje řidiči až do rychlosti 30 km/h vidět, co se děje kolem vozu, což usnadňuje manévrování, a dokonce i navigaci v obtížném terénu.

Range Rover Evoque je nyní možné objednávat u autorizovaných partnerů v České republice a předběžná cena začíná od 1 071 576 Kč.