Range Rover Convertible spatřen v Dubaji – foto + video

Autor: Pavel Srp -   1. 1. 2014


Newport Convertible Engineering je kalifornská společnost zabývající se stavbou netradičních automobilů, z nečekaných aut staví kabriolety. Není divu, v Kalifornii je pořád horko a jezdit se zavřeným autem je otrava… :D Podobnými stavbami se přitom zabývá již 30 let.

Nebojí se stavět kabriolety z takových aut, u kterých by vás to snad ani nenapadlo. Když v polovině tohoto roku ukázali render, jak by vypadala bez střechy Toyota Land Cruiser, ani ve snu by mě nenapadlo, že by mohlo vyjet ještě něco zběsilejšího…. A přece vyjelo!

Po Dubaji teď jezdí nejen supersportovní policejní auta, ale také jeden speciální Range Rover. A čím, že je tak speciální? Nemá střechu! Tedy vlastně má, ale skládací.

range-rover-convertible-cabrio

Ačkoliv auto na první ( ale vlastně ani na ty další) pohled nevypadá moc pěkně, nutno uznat, že druhé takové auto potkáte jen ztěží. Aby byla zachována alespoň nějaká tuhost, zůstala výztuha mezi B-sloupky, jinak je však původní plechová, případně panoramatická prosklená střecha pryč a nahradila ji elektricky ovládaná stahovací.

Velký Range Rover vypadá po přestavbě zvláštně, ale menší, oficiální a originální Range Roveru Evoque Cabrio by brány továrny mohl opouštět již v roce 2014. Jsme zvědaví, jak to nakonec všechno dopadne…

-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *