rallye-dakar-2022-po_8etape-martin_prokop

Pracovní týden začal pro závodníky 44. ročníku Dakaru pěkně zostra. Pořadatelé na pondělí nachystali nejdelší kilometráž v podobě 830 kilometrů z nichž 395 bylo měřených. Posádka Benzina Orlen Teamu se v 9. etapě umístila na šestnáctém místě a nadále jí náleží osmé místo celkové klasifikace. Trápily ji ale problém s tlumiči.

Šokem však pro Martina Prokopa a Viktora Chytku bylo hned po ránu zjištění, že jim pořadatel připsal 15 minut penalizace za to, že v šesté etapě údajně neprojeli jeden z kontrolních bodů na přejezdovém úseku. Jak se podařilo dokázat, k tomuto pochybení nedošlo a tak z výsledkové listiny během dne penalizace zmizela.

Za osmou etapou Rally Dakar se ohlíží Martin Prokop: „Dlouhá stage a dlouhý den je za námi! Prvních 200 kilometrů jsme zdolávali zatím nejtěžší duny, jaké jsem v Saudské Arábii viděl a bylo tam i pár míst, které jsem měl problém vyjet, což se mi tady nikdy před tím nestalo. Za to jsem určitě rád. Druhá polovina etapy byla velice rychlá a na rozbitém kamenitém povrchu, s čímž si nedokázaly poradit naše tlumiče. Na těch uskákaných úsecích pak nevidím pořádně na cestu a Viktor zase na navigační přístroje. Doufám, že na to najdeme večer v servisu nějaké řešení. Měli jsme v plánu dnes zajet kvalitněji, jeli jsme bez chyb, ale rychleji to prostě nešlo.“

Přidat komentář