rallye-dakar-2022-po_3etape-martin_prokop

Krátká a rychlá třetí etapa letošního Dakaru obnášela 255 měřených kilometrů v okolí bivaku v Al Qaisumah, když pořadatel musel kvůli zaplavenému maratonskému bivaku v Al Artawiyah změnit koncept soutěže a systém maratonské etapy pro letošek vynechat.

Martin Prokop s Viktorem Chytkou se s rychlými pasážemi v tomto teritoriu Saudské Arábie popasovali o něco lépe než v pondělí a tak se v průběžném pořadí drží stále v elitní desítce, když jim před přesunem do Rijádu patří sedmá příčka celkové klasifikace kategorie automobilů. Dnes zajela posádka Benzina Orlen Teamu sedmnáctý nejrychlejší čas.

Martin Prokop etapu zhodnotil takto: „Dnes mám pocit z etapy o dost lepší, protože včera jsme s rychlými úseky bojovali a neměli jsme správný rytmus. Nekonečné úseky na plný plyn tam byly dnes také, ale stejně tak jako v místech s dunami, jsme jeli tak, jak nejlépe to šlo. Těším se na nějaké těžké úseky! I podle pořadatele to byla dnes jednodušší odpočinková etapa a čekají nás tři těžké dny. Víc toho zatím nevíme. Jinak jsem za sebe rád, že se zrušila maratonská etapa a každý den se tak nové auto dostane do rukou mechanikům v bivaku.“

Přidat komentář