rallye-dakar-2022-po_9etape-big_shock_racing

Zdá se, že letošní Dakar bude napínavý až do samotného konce. Úterní 9. etapa přinesla skvělé umístění žlutému sedlčanskému Ivecu, pilotovanému Martinem Macíkem, navigovanému Františkem Tomáškem a technicky podporovanému Davidem Švandou. Závodníkům týmu Big Shock! Racing se během extrémně rychlé jízdy kamenitou tratí podařilo vklínit mezi ruské Kamazy a v cíli přistáli na výborném 3. místě. Jen pouhé 3 sekundy je dělily od 2. pozice. V celkovém pořadí je Martin Macík 9.

Letos poprvé na bedně

Úterní 9. etapa Dakaru odstartovala o něco později. Pořadatelé tak dali šanci závodníkům, kteří uvízli ve zlověstných dunách předchozí etapy, aby stihli nastoupit znova na start. Posádka týmu Big Shock! Racing ale předchozí písečnou speciálku dojela hladce. A v dnešní si vedla ještě lépe. Od samého začátku nasadila brutální tempo. To v úvodu zbrzdil jen jeden ze soupeřů, který sedlčanský kamion nechtěli pustit před sebe.

Přečtěte si také:  Škoda Felicia Kit Car je nejúspěšnější škodovka s pohonem jedné nápravy v Mistrovství světa v automobilových soutěžích

„Nádherná etapa. Hrozně rychlá. Sem tam písek, ale jinak jsme jeli přes šotoliny, šutry, skály, trialy. Projížděli jsme krásná údolí. Auto jede, takže jsme drželi plyn. Myslím, že jsme dneska jeli na vítězství. Letěli jsme fakt kudlu. Všechno si sedlo. Navigace od Františka na jedničku. Dnešní 3. místo je super. A mohlo to být ještě lepší,“ řekl Martin Macík v cíli etapy.

„Kamaz under pressure“

Martin Macík si dnes dominující Rusy nenechal ujet. Většinu speciálky se držel v TOP 3. Když se ve výsledcích pořadatelů objevil titulek „Kamaz under pressure“ čeští fanoušci zajásali a po zbytek etapy s napětím sledovali, jak se šipka označující vůz týmu Big Shock! Racing nezadržitelně blíží k cíli. Ze skvělého výsledku dnešní etapy má velkou radost také celý tým.

Přečtěte si také:  Škoda 130 RS vznikla v roce 1975. V rámci své kariéry zazářila na obou stranách železné opony

Do konce Dakaru zbývají 3 poslední etapy. A podle posledního vývoje se zdá, že budou hodně zajímavé. Posádka Martina Macíka je připravena užít si je společně se svými fanoušky.

Přidat komentář