Rallye_Dakar_2022-Olga_Lounova-Martin_Cabela-Orion-Moto_racing_group

Rallye Dakar 2022: Lounovou a Čábelu trápily před startem technické problémy s převodovkou

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Moto Racing Group - 31. 12. 2021


Nadšení, ale i komplikace. Takové byly první dny na Dakarské rallye pro populární zpěvačku Olgu Lounovou a zkušeného závodníka Martina Čábelu. Členové týmu Moto Racing Group se potýkali na shakedownu zejména s technickými problémy jejich vozu Mercedes-Benz G 500.

„V půlce čtvrtečního testu nám přestalo jet auto, takže jsme se ploužili desetikilometrovou rychlostí a mimo trať, protože jsme nechtěli zdržovat jiná auta. Vůz jsme opravili a jsme připravení bojovat a dojet do cíle Dakaru,“ prohlásila Lounová před prvním startem na nejtěžší pouštní soutěži v kategorii Classic.

První zážitky v Saudské Arábii nebyly pro známou zpěvačku zcela ideální. Vždyť přivolaný taxikář s nimi naboural. Z bivaku a ze specifické dakarské atmosféry už byla ale nadšená. „Každé závody jsou pro mě dobrodružstvím. A tady na Dakaru už jsme toho zažili mnoho ještě před startem. Jsem vděčná, že jsem tady, protože je to můj splněný sen,“ hlásila Lounová, která se bude starat o navigaci. A sama moc dobře ví, že to nebude snadná disciplína. „Jedou se tu v podstatě dva různé závody – na pravidelnost a navigaci. Kompletně vám vypnou přístroje a orientujete se podle roadbooku.“

Nadšenkyně do motorsportu už několikrát navigovala v klasických rallye soutěžích. „Jenže terén na Dakaru je pro mě nový, snad vše pochopím rychle,“ přála si Lounová, která se na svůj premiérový start velmi těší, stejně jako její kolega v posádce. V posledních dnech ale měli větší starosti kvůli technickým problémům. „Ze začátku nás začala zlobit převodovka, kde nám prasknul u lamely kroužek. Asi stářím, to se nedalo odhadnout. Potom nás začal zlobit tlak a teplota paliva. Na shadedownu jsme se moc nesvezli. Byli jsme rádi, že jsme se vrátili do cíle,“ popisoval komplikace Čábela, který má velmi bohaté zkušenosti s motorsportem.

Rallye_Dakar_2022-Olga_Lounova-Martin_Cabela-Orion-Moto_racing_group-1

„Ve čtvrtek jsme dali vše do pořádku, vypadá to, že to jede a řadí jak má. Jinak se s autem jelo dobře. S Olgou si v kabině rozumíme, navigaci na Dakaru se učí, jen potřebuje procvičit. Pokud páteční přejezd zvládneme, mohlo by to začít nabírat na prologu zajímavé tempo,“ přál si Čábela, podle kterého se jednalo o neočekávané závady. „Žádný problém s autem předtím nebyl. Naštěstí máme v týmu skvělé mechaniky, kluci si zaslouží pochvalu.“

Štítky: , , , , , , , , , , ,

1 názor na “Rallye Dakar 2022: Lounovou a Čábelu trápily před startem technické problémy s převodovkou”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru