rallye-dakar-2022-po_5etape-martin_prokop

Rallye Dakar zakotvila na několik dní v Rijádu a dnes se závodníci v osobních automobilech a kamionech vydali sami na trať páté etapy vstříc 395 měřeným kilometrům. Motorkáři vyrazili samozřejmě také, ale do jiného úseku, který si v pátek zase s automobily vymění. Posádka Benzina Orlen Teamu Martin Prokop s Viktorem Chytkou měla etapu solidně rozjetou a jen drobné chyby je v extrémně rychlém a těsném souboji odsunuly na osmnácté místo. V celkové klasifikaci drží nadále skvělé deváté místo.

Martin Prokop v cíli páté etapy 44. ročníku Dakaru: „Pátá etapa byla trošku divná. Nevyspal jsem se na dnešek úplně nejlépe, takže jsem nezačal v dobrém rytmu. Podařilo se nám ale předjet několik pomalejších aut, ale bohužel následoval defekt, při jehož výměně jsme zase o vybudovaný náskok přišli. Dobrou navigací jsme potom předjeli asi pět aut na ráz a měli jsme volnou cestu sami pro sebe, i když i tak to moje tempo mohlo být o něco rychlejší.“

„Posledních osmdesát kilometrů bylo naopak navigačně hodně náročných, my jsme tam udělali jedinou chybu a ztratili nějaký čas. Cestu do cíle jsme našli, ale nebylo to nic jednoduchého. Nakonec jsme se s touhle etapou popasovali dobře a nepřibyla nám další větší ztráta. Uteklo nám tam asi šest nebo sedm minut, takže jinak bychom dokázali být kolem desátého místa v etapě, což je něco, co bych sám chtěl. Ten potenciál tam určitě je a věřím, že to bude lepší a lepší. Snažíme se, co to jde, auto funguje, nyní jen aby se to všechno sešlo dohromady v jedné čisté etapě,“ uzavírá Prokop.

Přidat komentář