olga_lounova-a-martin_cabela-rallye_dakar_2022

Rallye Dakar 2022: Čábela a Lounová jsou připraveni na Dakar Classic. Smůlu už si snad zpěvačka vybrala před soutěží

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Moto Racing Group -  28. 12. 2021


Je unikátní osobou v českém motorsportu. A vlastně renesanční. Martin Čábela toho má za sebou hodně, od rallye, rallyecrossu, po motorky, okruhy nebo závody do vrchů… Celkem 40 let se pohybuje v motorsportu. „Jsem ortodoxní závodník, pro mě je rychlost důležitá,“ prohlásil Čábela, kterého čeká premiérový start na Dakarské rallye. V rámci kategorie Classic pro historické automobily ho bude navigovat populární zpěvačka Olga Lounová. „Cílem je, abychom soutěž dokončili se ctí. A hlavně prožili tu historickou myšlenku Dakaru,“ dodal zkušený závodník z týmu Moto Racing Group.

Vždycky se chtěl slavné pouštní soutěže zúčastnit, miloval automobilové bestie z osmdesátých a devadesátých let. Proto původně Čábela plánoval vyrazit do nadcházejícího Dakaru ve speciálu Matra Murena. Nakonec však usedne do vozu Mercedes-Benz G 500. „Stavbu Matry jsem musel zastavit v září, protože bychom to nestihli. Pojedeme s ní v příštím roce a bude mít přes 300 koní. Podobné auto tam ani letos nejede,“ prohlásil Čábela o legendárním závodním voze.

S Olgou Lounovou se Čábela připravoval letos na rallye veteránů, trénovali hlavně navigaci, která bude jednou z klíčových věcí pro úspěch. „Pro navigátory to bude velká řehole. Pojede se prakticky na slepou mapu a na azimuty. Výhodné to bude pro staré mazáky, kteří ten systém znají velmi dobře. Ještě v posledních dnech roku jsme s Olgou koukali podrobně na počítači na některé etapy a projížděli si vše virtuálně,“ popisoval Čábela, který populární zpěvačku a nadšenkyni do motorsportu oslovil s vidinou účasti na Dakarské rallye.

„Olga má výhodu v tom, že je chytrá holka a hodně jí to pálí. Umí skvěle reagovat a improvizovat. Když jsme poprvé spolu absolvovali rallye, relativně hned měla o navigování jasno,“ popisoval Čábela, který ještě spoléhá na tréninkové trasy před startem Dakaru v Saudské Arábii. „Tam se určitě sehrajeme. Navíc jsme se domluvili, že já se jí do navigace nebudu plést. Ona si musí najít vlastní systém, aby se naučila rychle a spolehlivě reagovat.“

ORION_MOTO_RACING-martin_cabela-rallye_dakar_2022
Martin Čábela

Muzika v autě bude

Sám Čábela se prý velmi těší na duny a písek. „Do pouště jezdím třikrát za rok, ale hlavně na motorce. Je to hodně o umění číst písek. Zároveň si myslím, že organizátoři nás nepustí do terénu, který by byl extrémní. Proto je důležité se v autě chovat rozumně, nepálit to ‚hlava nehlava‘. Pohlídat si, abychom nenajeli na větší šutr a neztráceli minuty s defektem.“

Přečtěte si také:  Podpatky na plynu za 10 dní startují na druhém největším závodě světa Morocco Desert Challenge

Jako pilot na trase určitě využije svých bohatých zkušeností. Vždyť Čábela je například vítězem vytrvalostních závodů na okruzích, ale za sebou má několik rallye soutěží. „Já tyhle věci dělám pro sebe, pro svůj zážitek. Ani nevím, co by se dalo vyzdvihnout z mé kariéry. Netuším, kolikrát jsem co vyhrál. Mě baví ten okamžik, vyhrát v ten den. Nedělám to kvůli prezentaci na sociálních sítích.“

ORION_MOTO_RACING-olga_lounova-rallye_dakar_2022
Mercedes-Benz G 500 a Olga Lounová

Kromě ostrých kilometrů čeká Čábelu a Lounovou na Dakaru také mnohakilometrové přejezdy do bivaku. Když bude možnost, hudbu prý poslouchat v závodním voze budou. „Olga slíbila, že bude zpívat,“ dodal závodník s úsměvem: „My máme v autě tři telefony, tak třeba z jednoho nám pojede muzika. Možná něco zapojíme také do beden.“

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz prý plánuje, že by se do vrcholných AMG třídy C a třídy E měl vrátit osmiválec

Vzrušení ještě před startem

Ještě před startem měla Olga Lounová nepříjemný zážitek, když po cestě do hotelu jejich auto bouralo. Do jeho zadní části nabourala řidička jiného auta. Vše se sice obešlo bez vážnějších zranění, ale škody na obou autech jsou značné.

https://www.instagram.com/p/CYAZAuvI_88/

Štítky: , , , , , , , , , , ,

4 názory na “Rallye Dakar 2022: Čábela a Lounová jsou připraveni na Dakar Classic. Smůlu už si snad zpěvačka vybrala před soutěží”

  1. Pytlounová neumí zpívat ani řidit auto a je hnusná, ale zpívá, jezdí rslly a teď jede na dakar. Někomu se ta tlama snad i líbí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *