rallye-dakar-2022-po_6etape-martin_prokop

Další dakarská etapa s 348 měřenými kilometry v okolí Rijádu dopadla konečně tak, jak si Martin Prokop z Benzina Orlen Teamu představoval. Žádné potíže, osmé místo v etapě a deváté v celkovém pořadí jsou dobrou motivací a odrazovým můstkem pro druhou polovinu Dakaru, která se rozjede po sobotním volném dni.

Martin Prokop se ohlíží za šestou etapou letošního Dakaru: „Výsledek dnešní etapy je fantastický a jsem rád, že nám před volným dnem povedlo zajet čistou etapu. Po takovém výsledku se bude odpočívat lépe, než po výsledcích z těch etap předchozích. Dnes jsme neudělali žádnou chybu, drželi jsme výborné tempo a vše klapalo tak, jak mělo. Etapa to byla z větší části hodně rychlá, až jsem říkal, že to celé zavání nějakým průšvihem. Naštěstí posledních čtyřicet kilometrů bylo v dunách, kde nás dojel Matthias Ekström s elektrickou Audinou, a říkal jsem si, že se ho musím udržet. Dokázal jsem v závěsu za ním držet jeho tempo a byla to pro nás oba veliká zábava.“

„Musím říct, že je šílené, jaké se jede tempo. My jsme byli osmí se ztrátou pár minut a celkově prvních dvacet aut dojelo v patnácti minutách. Obvykle ztráta patnácti minut pořád zaručuje první pětku, ale letos je ta vyrovnanost a rychlost opravdu hodně nestandardní. Jakákoliv chyba, ať už výměna kola nebo chvíle hledání nějakého bodu znamená obrovský propad dozadu,“ uzavírá Prokop.

Přidat komentář