dakar_2021-po3etape-buggyra- (1)

Rallye Dakar 2021: Ani třetí etapa jezdcům Buggyry nepřinesla hladký průběh, ale oproti předchozím se jim dařilo

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Buggyra Racing -  5. 1. 2021


Na Dakaru přituhuje. Zatímco Martin Šoltys pomáhal zapadlým soupeřům ve druhé etapě, následující den musel palubní mechanik Tomáš Šikola tahat posádku z havarovaného kamionu. Josef Macháček a Tomáš Enge pro změnu řešili defekty a Ignacio Casale, si zvyká mezi kamióny.

Pomineme li pneumatiky, mají jezdci týmu Buggyra Zero Mileage Racing za sebou vcelku poklidnou etapu. Josefa Macháčka potkal defekt z kraje etapy, pak už pokračoval v rychlém tempu. „Hned na začátku jsme museli dělat pneumatiku, a tak nás hodně strojů předjelo. Museli jsme se pak prokousávat dopředu a ztratili drahocenný čas. Na konci jsme se dostali mezi rychlejší jezdce, nikdo nám už neprášil a jelo se pěkně. Ale s časem spokojený nejsem,“ řekl v cíli sedmý Josef Macháček, který se v průběžném pořadí stále drží na pátém místě.

Tomáš Enge dorazil do cíle třetí etapy konečně za světla. Ale bez problémů se to opět neobešlo. „V jedné rychlé zatáčce jsme o jeden kámen udělali gumu, ale takových šutrů tam bylo dnes tisíce. Pak jsme měnili řemen na variátoru, který se nám roztrhnul, ale jinak dobrý. Jeli jsme mezi úplně posledními a hodně jsme tedy předjížděli. Chtěli jsme to dnes hlavně dojet. Vypadá to, že jsme se začali ubírat správným směrem,“ uvedl Tomáš Enge, který zajel dvanáctý nejrychlejší čas.

dakar_2021-po3etape-buggyra-3

Mezi kamióny si vedl tentokrát lépe, Ignacio Casale. Jeho čas stačil opět na nejrychlejší desítku, když byl devátý. „Dnešní etapa byla hodně rychlá a některé duny nám daly zabrat. S Alvarem jsme několikrát hledali náhradní trasu, abychom se vyhnuli dunám. Měli jsme menší problém s turbem, ztratili jsme nějaký čas, ale jinak vše fungovalo skvěle. Bylo to náročné, a tak jsem rád, že jsme v cíli. Dakar je ještě dlouhý,“ uvedl sedmý muž absolutního pořadí.

Další záchrannou akci má za sebou posádka, Martina Šoltyse, když palubní mechanik Tomáš Šikola tahal z převráceného Hina posádku, kolize se naštěstí obešla bez zranění. „Dneska jsem rád za to, že jsme v cíli. Na stopadesátém kilometru jsme zapadli a měli problém s měchem. Tahala nás Scanie, kterou jsme za dva kilometry dojeli, byli na střeše a v nich napasovaný osobák. Nevypadalo to hezky. Pak jsme dojeli Hino, které také skončilo na střeše, ještě se jim točila kola. Tomáš vylezl hned z auta a šel je vytáhnout. Ke konci tam byl rozbitý ještě jeden osobák, nebyl to dnes hezký pohled. I proto jsem se těšil do cíle,“ uvedl v bivaku třetí etapy Martin Šoltys, kterému patří deváté místo v průběžném pořadí kamionů.

dakar_2021-po3etape-buggyra-2

Ve středu čeká na jezdce dlouhý přejezd o délce 476 kilometrů plus měřený úsek s 337 kilometry. Bude to na počet celkových kilometrů vůbec nejdelší etapa. Pořadatelé slibují, že etapu z kategorie technických.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *