cristina-gutierrez-mitsubishi-eclipse-cross-dakar-2019

Rallye Dakar 2019 pojede i mladá Španělka Cristina Gutierrez s Mitsubishi Eclipse Cross

Autor: Tisková zpráva - 15. 12. 2018


Sláva a pověst spojená s dvanácti vítězstvími na Dakaru a 5 tituly ve WRC jsou pro značku Mitsubishi stále velkou výzvou a energií do budoucích projektů.

Španělský sportovní duch

V tomto směru vždy hráli důležitou roli jednotliví distributoři vozů Mitsubishi. Od klíčového rozhodnutí francouzského dovozce SONAUTO počátkem 80. let nasadit do dakarského závodu tehdy zbrusu nové Pajero, až po dnešní podporu, kterou poskytuje Mitsubishi Motors Spain místní hrdince, závodní jezdkyni Cristině Gutierrezové s jejím vozem Eclipse Cross ve třídě upravených sériových vozidel na Dakaru 2019 (od 6. do 17. ledna 2019).

Společně se svým navigátorem Pablem Huetem, se 26letá španělská pilotka – která je ambasadorkou bezpečnostního programu Vial Fun společnosti Santander Consumer Finance – vydá do závodu, který by měl být minimálně stejně náročný jako předchozí ročníky a čítající 5000 km měřených úseků rozdělených do deseti etap, z toho 70 % v písku.

Po důkladných přípravách je Cristina již plně připravena na svůj třetí ročník. V letech letech 2017 a poté 2018 navíc do cíle dojela jako nejlépe hodnocená žena.

„Jako před každou účastí na Dakaru máte velká očekávání, ale současně si uchováváte spoustu respektu vůči této zkoušce. Prvořadým cílem je samozřejmě dojet až do cíle této nejnáročnější rallye světa, již potřetí v řadě,“ říká Cristina Gutierrez a dodává: „Díky novému vozu a novému týmu se však budeme schopni skutečně zapojit do bojů a postavit se našim soupeřům v nejtěžších etapách Dakaru. Jasno mám rozhodně v tom, že po dvou letech zkušeností na Dakaru si letos tuto zkoušku hodně užiji.“

Mega-Eclipse Cross

Cristina Gutiérrez, která si předsevzala dojet do cíle v první dvacítce, vyráží do 41. ročníku Rallye Dakar s vozem Mitsubishi Eclipse Cross T1 ve třídě upravených sériových vozidel.

O svém speciálu říká: „Z mého pohledu je to v porovnání s předchozími ročníky velký posun kupředu. Vůz je hodně rychlý a současně se snáze řídí a má lepší terénní schopnosti. Závodní speciál, jehož design se inspiroval nádherným sériovým modelem Eclipse Cross, je vskutku úžasný: Je to nejpozoruhodnější vůz, ve kterém jsem kdy jezdila, a také přitahuje spoustu pozornosti!“

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek