rallye-dakar-2019-po-9-etape-tatra-buggyra-racing-martin-kolomy- (3)

Rallye Dakar 2019: Kolomý v 9. etapě naboural do uvíznutého MAZu za dunou

Autor: Tisková zpráva - 17. 1. 2019


Pilot týmu Tatra Buggyra Racing na konci předposlední etapy boural, když narazil do Bělorusa Vishneuskiho na MAZu. Do cíle dojel na čtvrté pozici. Po následné úpravě výsledků se ale propadl na šestou příčku.

Startu předcházeli dramatické okolnosti. „V úterý jsme čekali dlouho do noci, jestli Martin vůbec bude moci odstartovat, protože jsme mysleli, že za ty neprojeté body by mohla následovat penalizace až případné vyřazení. Nakonec o půlnoci vyšla startovní listina, kde byl i Martin, což nás uklidnilo. Prostředí tady kolem Pisca dobře známe, jede se tu už asi pátá etapa. Kluci si ji užili, bohužel měli drobnou nehodu, ale naštěstí všechno dobře dopadlo. Nikdo se nezranil a auto je v pořádku. Zítra můžeme ten letošní Dakar zakončit,“ konstatoval po předposlední etapě Jan Kalivoda.

„Auto je v pořádku. Akorát má pár kosmetických vad, protože v jednom úvoze, když jsme skákali z řečiště do řečiště, jsme trefili zaklíněný MAZ. Nebyl vůbec vidět. Neměl zapnuté výstražné zařízení. Já jsem vyskočil, zahlédl jsem ho na poslední chvíli, dupl na brzdy, ale už toho moc dělat nešlo. Skočili jsme mu na nástavbu, po které jsme sjeli, zůstali stát na šikmo a je štěstí, že jsme nepadli na bok. Ztratili jsme sice nějaký čas, ale jinak dnešní etapa nádherná, hodně dun. Některé jsme museli jet až na pětkrát. Tatra fungovala bez sebemenších problémů, škoda té drobné nehody,“ popisoval Martin Kolomý devátou etapu, ve které dojel po úpravě výsledků na šesté pozici. 

MAZ to odnesl zničenou zadní částí, ale do bivaku také dojel bez problémů.

„Na zítra všechno z auta vyházíme, odlehčíme ho a zkusíme zabojovat o etapové prvenství. Pojedeme na plno,“ uzavřel Kolomý.

Navigátor Rostislav Plný popisoval nástrahy včerejší navigace. „Dneska se mi nejelo vůbec lehce. Měl jsem s tím dost práce. Navigačně to pro mě bylo složitý, protože se trasy různě křížily z předešlých dnů. Trať už byla hodně rozježděná. Poslední etapa je docela krátká, myslím si ale, že nás pořadatel potrápí i na těch závěrečných 100 kilometrech. Nedá se nic dělat. Bojujeme až do konce.“

Přečtěte si také:  Českem a Slovenskem projedou v tomto týdnu veterány vyrobené do roku 1939. Pojedou závod "1000 mil československých"

Výsledky 9. etapy Semi-maraton (Neoficiální):

1. Terranova MINI 4:09:30
2. Macík LIAZ +47:53
6. KOLOMÝ TATRA +2:02:16

Výsledky po 9. etapě Semi-maraton (Neoficiální):

1. Terranova MINI 17:47:38
2. Macík LIAZ +2:36:33
5. KOLOMÝ TATRA +10:55:11

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek