rallye-dakar-2019-po-volnem-dnu-tatra-buggyra-racing- (2)

Rallye Dakar 2019: Buggyra hlásí na druhou půlku dakaru připraveno, jedničkou bude Šoltys

Autor: Tisková zpráva - 13. 1. 2019


Obě posádky týmu Tatra Buggyra Racing především pak Martin Šoltys se snažili ve volném dni odpočívat, po náročném prvním závodním týdnu. Mechanici připravovali Tatry na druhou část rallye Dakar, do které znovu odstartuje i Martin Kolomý.

„Máme za sebou volný den, i když ‚volný‘ byl jak pro koho. Kluci si pořádně mákli na autech, aby je připravili na druhou část závodu. Martin Šoltys s posádkou si mohli konečně po náročné maratonské etapě odpočinout a dočerpat potřebné síly. Dnes jsme dostali oficiální razítko, že Martin Kolomý je přihlášený do ‚Malého Dakaru‘. Jsou tam trochu specifická pravidla v tom, že do etapy budou všichni tito „odpadlíci“ startovat z posledního místa. Do druhé etapy již budou startovat dle pořadí, ale ne z lepšího jak pětadvacátého místa. To je samozřejmě malý handicap, ale je to ochrana těch, co bojují o nejlepší příčky. Etapu vyhrát lze,“ vyjasnil pravidla letošní novinky manažer týmu Jan Kalivoda. „Zvažovali jsme všechny varianty, ale přednost teď má jednoznačně Martin Šoltys, který je stále v závodě. To nic nemění na tom, že budeme chtít, aby i Martin Kolomý zajížděl co nejlepší výsledky v jednotlivých etapách. Určitě ale budeme podřizovat jeho strategii, abychom Martinu Šoltysovi v případě nouze byli schopni pomoci co nejrychleji,“ dodal.

„Na Tatře jsme toho udělali během volného dne opravdu hodně. Celou jsme ji zrepasovali. Co šlo nahradit jsme nahradili, vše ostatní se zkontrolovalo. Takže auto by mělo být připravené takřka jako nové. Já jsem se snažil celý den odpočívat, protože jsem to opravdu potřeboval, byl jsem hodně utahanej. Zítra odstartujeme do druhé půlky. Budu se snažit držet stále svého tempa, ale hlavně dojet do cíle. Je fajn že pojede opět i Marťas. Je to psychická vzpruha, když vím, že za mnou někdo jede a že v tom nejsem sám,“ řekl ve volném dnu pilot Tatry se startovním číslem 515 Martin Šoltys.

Martin Kolomý už se nemohl dočkat neděle. „Tak my jsme odpočatí. Měli jsme o den volna navíc. Auto je taky připravené, takže už se těšíme na neděli. Celá posádka musela opět projít zdravotní kontrolou, naštěstí to dopadlo dobře. Byl zde technický komisař, který prošel celé auto, dostali jsme razítko a zítra můžeme opět vyrazit do závodu. Sice je to trochu horší, protože startujeme z úplně poslední pozice, ale budeme se snažit dostat co nejrychleji dopředu, abychom byli případně nápomocni Martinovi v nouzi.“

V neděli čeká na piloty již šestá etapa z Arequipy do San Juan de Marcona. V jejím průběhu budou muset absolvovat přejezd dlouhý 501 kilometrů a speciálku měřící 309 kilometrů.

Výsledky 5. etapy (Neoficiální):

1. Nikolaev KAMAZ 4:46:11
2. Sotnikov KAMAZ +0:38
3. Viazovich MAZ +3:05
4. Van Den Heuvel IVECO +6:05
5. De Rooy IVECO +6:28
11. ŠOLTYS TATRA +33:00

Výsledky po 5. etapě (Neoficiální):

1. Nikolaev KAMAZ 19:45:37
2. Sotnikov KAMAZ +11:54
3. De Rooy IVECO +1:58:49
4. Van Genugten IVECO +2:15:23
5. Loprais TATRA +2:54:01
12. ŠOLTYS TATRA +4:26:24

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru