Rallye Bohemia má problém. České obce ji na svém území nechtějí

Autor: Anina Russová - 26. 3. 2018


Motorsport má u nás velmi silné kořeny. Od jara se prakticky každý víkend potkávají závodní jezdci se svými týmy společně s fanoušky v různých koutech České republiky, aby společně nasáli vůni závodního benzinu a adrenalinu. Každý rok je však pro pořadatele stále těžší zajistit atraktivní a dostatečně náročné trasy rychlostních zkoušek. Ty totiž často vedou přes obce a města, což se nelíbí ani zastupitelům, ale ani občanům. Aktuálně tento problém řeší pořadatelé u nás velmi oblíbené Rallye Bohemia, o čemž informoval server iDnes.

Obyvatelé dotčených obcí totiž nejsou ochotni, a je to svým způsobem zcela logické, mít i 12 hodin zakázán vjezd a výjezd z vlastního domu. Přesně to se děje, když obcí rychlostní zkouška vede. Navíc výkonná závodní auta demolují silnice a malé obce často nemají na jejich opravy.

Během posledních několika let se během závodů navíc stalo několik vážných dopravních nehod, které u zástupců obcí a obyvatel vzbuzují oprávněné obavy. Přeci jen, nikdo nechce mít na zahradě „zaparkovaný“ závodní speciál, který před tím zdemoloval plot a projel dlouho pěstěnou skalkou. V tuto chvíli mají pořadatelé Bohemia Rallye spoustu práce s tím, aby zajistili náhradní trasu závodu, protože se proti němu už ohradilo několik dotčených obcí. Problém je i s průjezdem CHKO Jizerské hory, které závodu nedalo zelenou. Klid a čistota okolí má prostě před nabroušenými závodními speciály přednost.

Na jednu stranu všem argumentům rozumíme, ale podle nás má celá tato kauza ještě druhou stranu. Závody jsou velmi atraktivní a přivedou mnoho diváků i do těch míst, kam by standardně nezavítali. A to je dobré právě pro všechny ty obce, které na takovém jednom závodu mohou vydělat celkem dost peněz. Pokud se navíc organizátor s co největší pílí postará o bezpečnost, je možná škoda, že se obce závodům tak brání.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek