Rally Monte Carlo končí pro Lappiho předčasně

Autor: Pavel Srp - 16. 1. 2013

Premiérový start tovární posádky týmu ŠKODA Motorsport Esapekka Lappi/Janne Ferm začal vítězstvím v kategorii WRC-2 v první rychlostní zkoušce na legendární Rally Monte Carlo. V druhé erzetě však přišel předčasný konec. Důvod: poškození zavěšení předního kola.

V první rychlostní zkoušce (37 km) Lappi s Fermem poškodili po nárazu do skály zavěšení levého předního kola. I přes to ještě tuto erzetu dokonce vyhráli. V následující rychlostní zkoušce je však poškození vozu donutilo zastavit a ze soutěže odstoupit. Vzhledem k tomu, že letošní ročník nepovoluje možnost pokračování v soutěži v rámci tzv. superrally, jde o odstoupení definitivní.

Esapekka Lappi neskrývá zklamání: „Je nám to s ohledem na všechny členy týmu moc líto. Soutěž pro nás skončila dříve, než vlastně pořádně začala. Jsme obrovsky zklamaní, první erzetu jsme – přes chybu, které jsme se v ní dopustili – vyhráli a cítili jsme se dobře. Na druhé zkoušce jsme pak byli nuceni, s ohledem na následky kolize, zastavit. Začátek sezony jsme si představovali jinak, budeme se snažit tento náš výpadek na další soutěži napravit.“

Rally Monte Carlo je nejstarší a zároveň jedna z nejtěžších soutěží světa. I letos panují na tratích náročné zimní podmínky, kdy se kombinuje zejména sníh s ledem, což klade vysoké nároky na všechny členy týmu i techniku. Na účastníky rally letos ve francouzských Alpách čeká 18 rychlostních zkoušek v celkové délce 482 km a 1352 km přejezdů. Rally Monte Carlo končí v neděli 20. ledna 2013.