Team_Mitsubishi_Ralliart-Mitsubishi_Triton_L200-Asia_Cross_Country_Rally- (1)

Ralliart znovu na světle světa. Závodní tým Team Mitsubishi Ralliart pojede závod Asia Cross Country Rally

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Mitsubishi -  23. 3. 2022


Mitsubishi oznámilo, že Team Mitsubishi Ralliart s technickou podporou společnosti Mitsubishi Motors se zúčastní rallyové soutěže Asia Cross Country Rally (AXCR), která se uskuteční od 6. do 12. srpna 2022. Závodní tým do soutěže nasadí globální strategický model – jednotunový pick-up Triton (L200).

Team Mitsubishi Ralliart je soukromý závodní tým ve vlastnictví thajské společnosti TANT SPORTS; ředitelem týmu byl jmenován Hiroši Masuoka, dvojnásobný vítěz Dakarské rallye v letech 2002 a 2003.

Přečtěte si také:  Komentář: Klimatičtí teroristé znovu útočili. Tentokrát na legendární DTM závod i velkou cenu F1

AXCR je terénní rallyový závod pořádaný v souladu s předpisy Mezinárodní automobilové federace (FIA, Federation Internationale de l’Automobile). Soutěž zasazená převážně v Thajsku se koná v horkém a vlhkém prostředí, typickém pro jihovýchodní část Asie, na náročných nezpevněných cestách v horách a džungli. Poznatky získané v rámci soutěže pak Mitsubishi Motors efektivně využije k dalšímu zlepšování tradičně silných stránek vozu se zaměřením na tuhost karoserie i podvozku, ovladatelnost a terénní schopnosti.

Team_Mitsubishi_Ralliart-Mitsubishi_Triton_L200-Asia_Cross_Country_Rally-2

„Mitsubishi Motors se již řadu let účastní světového rallyového šampionátu a Dakarské rallye, kde v obou případech získala mistrovský titul, a postupně tak zlepšuje jízdní výkony a schopnosti vozů Mitsubishi, které přispívají k pocitu bezpečí za každého počasí i stavu vozovky,“ uvedl Hiroši Masuoka, ředitel Team Mitsubishi Ralliart. „Zapojení společnosti Mitsubishi Motors do závodu AXCR v podobě technické podpory posílí jedinečnost našich produktů, zejména pro strategické modely určené pro region ASEAN vč. pick-upu Triton a vozů SUV. Team Mitsubishi Ralliart se již pečlivě připravuje, aby naplnil očekávání našich fanoušků, takže nás nepřestávejte sledovat.“

Přečtěte si také:  Chcete spolehlivou ojetinu? S těmito 6 auty budete do servisu jezdit jen preventivně

Společnost Mitsubishi Motors v listopadu 2021 obnovila svoji značku Ralliart a zahájila v Thajsku prodej speciálních edicí, resp. dílů a příslušenství na japonském trhu. Účast v motoristických soutěžích formou technické podpory pro Team Mitsubishi Ralliart je z pohledu Mitsubishi Motors příležitostí ukázat konstrukční um a zážitky spojované s vozy Mitsubishi.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *