polizei-rakousko-skoda_octavia

Rakousko zpřísňuje dopravní přestupky. 10 tisíc eur pokutu můžete dostat i za pískající pneumatiky

Od Radim Plachý | Zdroj: auto.pravda.sk - 4. 6. 2022 12

Dopravní předpisy reagují na situace a vývoj toho, jak se řidiči na silnicích pohybují. V Rakousku teď zavedli novinku, za jejíž porušení hrozí tučná pokuta, ale může ji v krajním případě dostat třeba i nezkušený řidič.

Rakousko je zemí, kde mají na automobily přísná pravidla. Od vysokých daní při jejich koupi, jejich vlastnictví, ale i co do dopravních předpisů. Novinkou je to, že policisté mohou řidiče pokutovat za to, když protočí kola. A to nejen na silnici, ale i na uzavřeném parkovišti.

Nový postih cílí hlavně na řidiče, kteří protáčejí kola na místě, tzv. gumují, ale i na driftery, kteří by chtěli na silnicích jezdit smykem. Pro motocykly bude navíc platit i zákaz jízdy jen na zadním nebo snad dokonce i jen na předním kole.

Přečtěte si také:  Pokud musíte za volantem nosit brýle, ale máte čočky, můžete mít problém. Brýle jsou totiž v řidičském průkazu zapsány

Pokud byste to porušili, připravit se musíte na tučné pokuty. Posouzení toho, jak závažné porušení zákona jste spáchali, je na policistech. Pokud seznají, že jste „silniční piráti“, ale tzv. vám to „ujelo“, bude pokuta minimálně 300 eur. Pokud ale policista uzná, že byste mohli podobné konání opakovat, může to být až 10 000 eur, tedy přibližně čtvrt milionu korun, a zároveň vám mohou policisté až na 72 hodin zadržet auto nebo motorku.