To, co uvidíte v přiloženém videu, bylo ještě před 15 lety obyčejným Volkswagenem Golf druhé generace. Právě před takovou dobou si ho pořídil jeho současný majitel jménem Karl Schagerl. Původně mělo jít jen o “hračku” na sníh, které by nevadilo pár škrábanců a sem tam možná i nějaká rána od obrubníku. Jenomže jak už to tak bývá, nějak se to zvrtlo…

Sněhu bylo málo, Karl je navíc milovníkem výkonu a má šikovné ruce. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se pustí do nějaké menší či větší přestavby. No, zjevně jen u té menší nezůstalo.

Už po koupi přišla na řadu výměna agregátu. Přeci jen starý motor neměl ani chuť a už vůbec ne sílu k tomu, aby s ním mohla být zábava. Navíc měl Karl doma jeden volný koncernový dvoulitr, takže nebylo co řešit. K tomu ale rovnou přidal pohon všech kol 4Motion a také převodovku ze čtvrté generace Golfu. Tím to ale ani zdaleka neskončil, ba právě naopak. 

Karl pokračoval přes další technické úpravy, díky nimž se nakonec výkon dvoulitrového agregátu dostal až na 600 koní. Točivý moment se zastavil na hodnotě 650 Nm. To už samozřejmě standardní převodovka nezvládla, a tak majitel vsadil na převodovku sekvenční a to navíc z dílny české firmy Kaps. K tomu všemu přišlo na řadu i několik dalších úprav a vylepšení, výsledkem čehož je monstrózní zvuk i vzezření. Ostatně, na to už se podívejte sami.