audi_rs3_sportback-tankovani-cerpaci_stanice

Pumpaři si podle ministerstva financí se začátkem prázdnin výrazně zvýšili marže

Autor: Anina Russová - Zdroj: Ministerstvo financí, Novinky.cz - Foto: Pavel Srp - 14. 8. 2022


V posledních měsících, hlavně od začátku války, kterou rozpoutalo Rusko vůči Ukrajině letos na jaře, jsou po celé Evropě velkým tématem vysoké ceny pohonných hmot. Už koncem jara vyskočily na částky, které řadu motoristů donutily auta – byť třeba jen dočasně – odložit. Ministerstvo financí se proto rozhodlo dohlédnout na to, jestli si provozovatelé čerpacích stanic uměle nenavyšují své marže, ačkoliv k tomu fakticky nebyl důvod.

Resort financí podrobil pumpaře velké kontrole, ze které před pár týdny vyplynulo, že si ceny uměle nenavyšovali. Jenomže ceny pohonných hmot rostly dál a začátkem léta, tedy s dovolenkovou sezónou se leckde pohybovaly i okolo 59 Kč za litr. A to byl důvod pro další kontrolu ze strany ministerstva financí, která ale tentokrát přinesla jiné výsledky.

Přečtěte si také:  Vysoké ceny pohonných hmot nejsou podle ministerstva financí kvůli maržím pumpařů. Resort je ale bude i nadále sledovat

Jak řekl serveru Novinky.cz tiskový mluvčí resortu financí Tomáš Weiss, červencové marže u většiny čerpacích stanic přesáhly průměrnou hodnotu z téhož období loňského roku. A navíc byly výrazně odlišné od květnových a červnových marží. Podrobnou zprávu bude mít ministerstvo připravenou zhruba v polovině srpna, ale už teď resort financí upozornil pumpaře, aby své marže snížili na standardní úroveň. Pokud by se tak nestalo, je ministerstvo připraveno zakročit a případně sáhnout po cenové regulaci marží.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek