Ačkoliv nikomu nic zlého nepřejeme, tenhle řidič lekci potřeboval. A také ji dostal. Dotyčný mladík (podle dostupných informací mu v době nehody bylo 26 let) si chtěl udělat radost. Půjčil si tedy Ferrari 458 Italia, vzal svou partnerku a vyrazil na výlet. Jenomže se nechal lehce unést a výsledek je hodně drahý.

Nejspíše proto, že je zvyklý řídit Subaru WRX STI, pustil uzdu své fantazii a nechal nohu na plynu Ferrari hodně ztěžknout. Ale Subaru má nejen zcela odlišné jízdní vlastnosti, ale hlavně přibližně poloviční výkon. Vždyť 458 Italia disponuje výkonem 570 koní! I tak se ale mladík rozhodl, že rychlost je ten správný nápad. Jak záhy zjistil, nebyl.

Když si uvědomil, že je do zatáčky moc rychlý, udělal to nejhorší, co mohl. Šlápl na brzdu Okamžitě přišla dávka nedotáčivosti a průšvih byl na světě. Zatáčku neudržel a s autem vletěl do svodidel. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Tedy nikomu, kromě Ferrari. Auto dostalo velkou ránu na bok a jen plasty a to opravdu neodnesly. Pojišťovna konstatovala, že jde o totální škodu a mladíka to vyjde na nějakých 270 tisíc dolarů. Podle dostupných informací vjel do zatáčky třikrát vyšší rychlostí, než je v tom místě povolena. Čekal tedy něco jiného?

Jakmile se video objevilo na internetu, chytil se ho uživatel služby Reddit, který si říká Froman. Ten si vyhrál se simulátorem Asseto Corsa a v něm nehodu nasimuloval. Vytvořil přesný model silnice i auta a zkusil nasimulovat průjezd zatáčkou v různých rychlostech. Na výsledek se můžete podívat!