PSA-peugeot-citroen-Mulhouse-vyroba-2008

Ředitelka výrobního závodu v Mulhouse Corinne Spilios oznámila na mimořádném zasedání rady zaměstnanců, že skupina PSA Peugeot Citroën vybrala továrnu v Mulhouse k výrobě nového vozu.

Výroba bude zahájena v roce 2018 a vůz doplní nabídku značky DS, kterou bude do roku 2020 tvořit šest modelů.
Plán továrny v Mulhouse na transformaci a zrychlení výrobního výkonu, na který byly vyčleněny investice ve výši 400 milionů €, umožnil přidělení výroby třetího nového modelu během méně než jednoho roku, kdy první dva nové modely byly do výroby přiděleny v červnu 2014.

12. června se v rámci modernizace továrny přesunula celá výroba – vozů Peugeot 2008, Citroën C4 a DS4 – na jedinou výrobní linku. Uvolněná linka bude po dobu 15 měsíců modernizována tak, aby byla schopná vyrábět novou modulární platformu EMP2, jež se bude používat u budoucích vozů segmentů C a D skupiny.

Skupina PSA Peugeot Citroën se v rámci své „Nové společenské smlouvy“ zavázala oznámit v období 2014–2016 spuštění výroby alespoň jednoho modelu v každém ze svých montážních závodů ve Francii. Skupina s tímto třetím vozidlem v Mulhouse a po dřívějších oznámení týkajících se továren Sevelnord, Rennes, Sochaux a Poissy plní své sliby a poskytuje výhled na výrobu pro příští desetiletí.

Skupina PSA Peugeot Citroën je díky více než 971 000 vozidlům, které byly ve Francii v roce 2014 vyrobeny a které pro Francii vygenerovaly obchodní přebytek ve výši 4,7 miliardy €, na dobré cestě ke splnění svého závazku vyrobit do roku 2016 ve Francii jeden milion vozů.

Corinne Spilios při příležitosti tohoto oznámení uvedla: „Mám z přidělení tohoto nového vozu obrovskou radost, protože to představuje uznání úsilí všech zaměstnanců továrny. Náš podnik je plně odhodlán dosáhnout vynikající úrovně a stát se továrnou budoucnosti.“

PSA-peugeot-citroen-Mulhouse-vyroba-2008