PSA a ChangAn Automobile prodlužují spolupráci

Autor: Tisková zpráva - 10. 6. 2017


ChangAn Automobile a skupina PSA podepsaly 7. června dohodu rozšiřující strategickou spolupráci, zahájenou před 6 lety, i na rozvoj prémiové značky DS v Číně.

Akcelerace vývoje značky DS v Číně a v Asii/Tichomoří

Společnost CAPSA bude vycházet z ambiciózního produktového plánu značky DS, který počítá s tím, že se bude od roku 2018 každoročně uvádět na čínský trh nový vůz DS. Tyto vozy budou navíc využívat nejmodernější technologie. V roce 2019 by měla být na trh uvedena plug-in hybridní technologie (PHEV – Plug-in Hybrid Electric Vehicle) a první elektromobil (BEV – Battery Electric Vehicle).

Skupina PSA otevře sídlo společnosti DS pro Čínu, Asii a Tichomoří v Šen-čenu, díky čemuž bude schopná rozvíjet synergie se společností CAPSA na řízení operací v Číně a rozvoji exportu v regionu.

Posílení aktivit společnosti CAPSA a zkoumání nových oblastí spolupráce

Oba partneři se rozhodli zvýšit výrobu v závodě v Šen-čenu, aby využili vynikající kvalitu výroby a zvýšili míru využití nad rámec výroby vozů DS. Budou se zde realizovat rozhodnutí obou ředitelů a v krátkodobém horizontu se tak bude v továrně v Šen-čenu vyrábět více vozů SUV i hatchbacků.

Dohoda rovněž oběma mateřským společnostem umožní posílit spolupráci na společném vývoji platformy vozidel, elektromotorů, tradičních pohonných jednotek, inteligentní konektivity i na operacích mimo Čínu. Oba partneři budou rovněž spolupracovat na vývoji lehkých užitkových vozů, v krátké době se na trhu objeví první pick-up.

Společné investice akcionářů CAPSA

Tento ambiciózní plán rozvoje společnosti CAPSA podpoří v roce 2017 výrazná společná investice (50:50) do akcií ChangAn a PSA ve výši 3,6 miliard RMB (500 milionů EUR).

„Tato dohoda poskytne značce DS v Číně a v Asii/ Pacifiku nový impuls a je jasnou ukázkou vůle posílit v konstruktivním duchu spolupráci mezi těmito dvěma společnostmi,“ uvedl Denis Martin, ředitel skupiny PSA pro Čínu a země organizace ASEAN.

Wang Kun, viceprezident společnosti ChangAn Automobile, dodal: „Společnost ChangAn Automobile bude spolupracovat se skupinou PSA na posílení zdrojů CAPSA, rozvoji DS jako prémiové značky, urychlení produktové ofenzívy a využití sídla společnosti CAPSA jako rozhodovacího centra DS pro Asii a Tichomoří.“

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru