2018-octavia-cup-zavod1-most- (3)

První závod nového ročníku Octavia Cupu vyhrál Tomáš Pekař

Autor: Tisková zpráva - 29. 4. 2018


Tomáš Pekař z týmu Carpek Service podle očekávání proměnil pole position v prvním nedělním závodě nového ročníku okruhového seriálu Octavia Cup na mosteckém autodromu v jasné vítězství. Velmi dobrý výkon podal také Michal Matějovský z týmu Fullin Race Academy, což mu zaručilo druhé místo. Z bronzové příčky se pak radoval další český jezdec Matouš Kubů.

Syn trojnásobného šampiona evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petra Fulína, Petr Fulín junior urputně bojoval rovněž ve stáji svého otce Fullin Race Academy o stupně vítězů. Nakonec se musel spokojit s bramborovou medailí za čtvrté místo.

Ani ve druhém nedělním závodu nenašel Tomáš Pekař přemožitele. Zatímco k prvnímu měření sil vyrážel z pole position, na startu druhého závodu si prvních šest jezdců s nejlepšími kvalifikačními časy vyměnili pozice. I přesto se Tomáš brzy ze svého šestého startovního místa přes své soupeře přehnal a do cíle dovedl celé pole s více než pětivteřinovým náskokem. Ujal se tak průběžného prvenství v poháru, který letos sestává ze sedmi závodních víkendů.

Také Michal Matějovský může být se svou premiérou v Octavia Cupu více než spokojený. S výjimkou Tomáše Pekaře jej nikdo ze soupeřů nepokořil, oslavil tak dvojnásobnou stříbrnou pozici. V prvním závodě čtvrtý Petr Fulín junior si spravil chuť v odpoledním druhém klání, když obsadil třetí příčku. Prohodil si tak umístění s Matoušem Kubů, který dojel nejdříve třetí před Fulínem, odpoledne pak za ním čtvrtý.

„Doufal jsem, že se mi podaří vyhrát oba mostecké závody, což jsem splnil. Vzhledem k tomu, že jsem přijal nabídku závodit po celý víkend také v poháru GT4 Central European Cup, ke konci už jsem ztrácel koncentraci. Jsem tedy rád za obě vítězství a cením si jich,“ uvedl Tomáš Pekař po dvojnásobném triumfu.

Mezi jezdci i diváky oblíbený okruhový seriál Octavia Cup začíná mosteckým závodem letošní sezonu. Po loňské pauze vynucené technickými problémy jsou promotér i týmy zdravě nažhaveni. Vedle nejlepší čtveřice zahajovacího závodu figuruje ve startovním poli Octavia Cupu řadu dalších českých pilotů, například Michal Petrů, Jakub Klobása, Martin Machala, Petr Čížek nebo Petr Morávek. Mostecký autodrom reprezentuje jeho eventová manažerka Tereza Zajíčková, jediná žena ve startovním poli.

Přečtěte si také:  Studie nejnovějšího závodního Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance představena. Nepohání ji benzin

V mezinárodním okruhovém seriálu Octavia Cup pochopitelně nechybí ani zahraniční konkurence, a to Slovák Bohuš Šesták, Poláci Maciej Laszkiewicz, Marek Rzepecki a jeho bratr Adam, Rakušan Wolfgang Kriegl a Litevec Jonas Karklys.

Octavia Cup je součástí závodního víkendu The Most Show featuring ADAC GT MASTERS. Hlavní kategorií jsou závody supersportovních vozů ADAC GT Masters. Ve speciálech jakými jsou Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3 nebo Porsche 911 GT3-R se střídají dvoučlenné posádky pilotů. Dalšími vloženými sériemi jsou ADAC TCR Germany a GT4 Central European Cup.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek