PEUGEOT_508_PSE_WEC_DRIVERS-J-Rossiter

První vozy 508 Peugeot Sport Engineered dodány továrním pilotům WEC

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Peugeot -  27. 4. 2021


Ve Francii byly zahájeny dodávky vozu 508 Peugeot Sport Engineered a jezdci šampionátu WEC jsou mezi prvními, kteří v barvách značky usednou za volant tohoto vozu. Díky jedinečnému zážitku z jízdy a pocitům, které vůz 508 Peugeot Sport Engineered přináší, si ho pro svoje každodenní cesty zvolili Loïc Duval, Kevin Magnussen, Paul Di Resta, Mikkel Jensen, Gustavo Menezes a James Rossiter.

Vůz 508 Peugeot Sport Engineered je skutečnou technologickou vitrínou značky a ztělesněním odborných znalostí inženýrů týmu Peugeot Sport. S hnacím ústrojím o výkonu 360 k jde o nejvýkonnější sériový vůz, jaký kdy Peugeot vyráběl. A vzhledem k tomu, že radost z jízdy je pro značku odjakživa prioritou, upravili inženýři Peugeot Sport podvozek vozu 508 Peugeot Sport Engineered tak, aby dosáhli špičkového kompromisu mezi komfortem a jízdním chováním.

Vůz, který vznikl v dílnách Peugeot Sport ve Versailles a vyrábí se ve francouzském Mulhouse, mohou zákazníci ve vybraných zemích objednávat už od října 2020. Ve stejné době značka Peugeot rovněž oznámila návrat na světový šampionát vytrvalostních závodů World Endurance Championchip (WEC) v roce 2022 v královské disciplíně LMH (Le Mans Hypercar). Piloti WEC, jakožto první uživatelé a ambasadoři tohoto modelu, proto začínají od dubna přebírat své vozy 508 Peugeot Sport Engineered ve verzi fastback nebo SW.

Peugeot 508 Peugeot Sport Engineered
Peugeot 508 SW Peugeot Sport Engineered | Foto: Peugeot

James Rossiter a Gustavo Menezes se se svým novým vozem seznámili v showroomu skupiny Chopard v Nice, zatímco Paul Di Resta převzal klíče v Satory v prostorách divize Peugeot Sport. Následně nám poskytl první dojmy: „508 Peugeot Sport Engineered se mi opravdu moc líbí. Je to dokonalé auto jak pro rodinu, tak i pro někoho, jako jsem já, kdo miluje vzrušení z jízdy. Líbí se mi, že byl vyvinut ve stejné dílně jako závodní Hypercar. Od první chvíle používám ve městě hlavně elektrický režim. A skvěle se do ně vejdou dětské autosedačky.“

James Rossiter, nadšenec sportovních jízd na dlouhé vzdálenosti, dodal: „Ohromný dojem na mě udělala některá nastavení, především odpružení a elektronika. Vše individuálně reaguje na vaše řízení a mění chování vozu podle podmínek a stylu jízdy. Tím se podle mě posouvá 508 Peugeot Sport Engineered na vyšší úroveň. Je příjemné cítit výkon, točivý moment a odezvu elektromotoru. U verze SW se mi dozadu vejde kolo nebo surf. Každé ráno se tak mohu se svými „hračkami“ snadno vydat kamkoli, což mi dělá obrovskou radost.“

Peugeot 508 SW Peugeot Sport Engineered
Peugeot 508 SW Peugeot Sport Engineered | Foto: Peugeot

Loïc Duval, Kevin Magnussen a Mikkel Jensen si převezmou své vozy 508 Peugeot Sport Engineered ve velmi brzké době doma ve svých zemích, tedy ve Švýcarsku, Dánsku a Rakousku.

První dodávky vozů finálním klientům začínají i ve Francii. Auta si kupující budou moci převzít na konci dubna 2021.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *