První trailer na film o závodní stáji McLaren – video

Autor: Anina Russová - 25. 2. 2017


Tohle nevypadá vůbec špatně! Pořádných automobilových filmů v kinech moc není, a když už nějaký přijde, často bývá nastaven hollywoodským scénářem. Tohle ale bude jiné. Hlavní postavou celého dokumentárního filmu je Bruce McLaren, tedy slavný pilot a hlavně zakladatel stejnojmenného závodního týmu.

Film je sestříhán z dobových záběrů a rozhovorů, kterých se účastnily legendy jako Emerson Fittipaldi, Sir Jackie Stewart nebo Mario Andretti. Ve filmu se seznámíme i s manželkou Bruce McLarena Patty, která zemřela teprve minulý rok. Bohužel Bruce takové štěstí neměl. Tragicky zahynul 2. června 1970 na závodní trati v britském Goodwoodu při testování automobilu severoamerické série CanAm sports cars.

V roce 1963 založil nejdříve společnost Bruce McLaren Motor Racing Ltd., která vyráběla vlastní závodní vozy. Hned na to vznikla i dnes už slavná stáj, která do prvního závodu, jímž byla Velká cena Monaka, nastoupila v roce 1966. Jenomže prvních pár let se týmu moc nedařilo. Firma stavěla těžké a nepříliš výkonné motory. Většina závodů se jim tak vůbec nevydařila. Celé to trápení završila děsivá nehoda samotného zakladatele týmu. V roce 1970 se mu na trati v Goodwoodu z neznámých příčin utrhla zadní část jeho vlastního závodního speciálu M8D. V rychlosti kolem 270 km/h se zbytek auta stal zcela neovladatelným a po několika otočkách naboural do zdi. Bruce byl bohužel na místě mrtvý.

Po tragédii se tým zvládl sebrat ze dna a snad na jeho počest začal závody vyhrávat, stavět kvalitní vozy i lehké a skvěle funkční motory. A to je jen začátek jednoho původně malého týmu, který však na závodních tratích potkáváme dodnes. I proto si myslíme, že dokument, kterého se v kinech snad dočkáme ještě letos, bude skvělý.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru