Před několika málo dny světem internetu probleskla zpráva o tom, že se u Lamborghini zbláznili a představili render off-roadového, ale stále supersportovního Huracánu. Což o to, studie to byla velmi zajímavá, projekt jako takový vypadal prostě skvěle, ale ačkoliv nadšení nebralo konce, všichni tak nějak věděli, že tohle je jen hra a že reálného off-road Huracánu se nedočkáme.

Ovšem teď se začíná šuškat o tom, že Lamborghini si těmi prvními informacemi tak trochu „oťuklo“ trh a reakce případných zákazníků, ale i fanoušků. Podle časopisu Automobile Magazine totiž u Lamborghini zcela vážně uvažují o tom, že placatý Huracán určený mimo asfaltové silnice opravdu vyrobí! Výrobce dokonce přišel s konkrétním datem – tedy rokem 2021 – a s informací, že prý uvažuje o tom, že by vyrobilo jen limitovanou edici Lamborghini Huracán Sterrato, jak se auto jmenuje, o 500 až 1000 kusech, přičemž hodnota jednoho vozu by měla být zhruba 240 000 eur, tedy asi 6,2 milionu korun.

Lamborghini Huracán EVO představeno. Co všechno umí a dokáže?

Jsou to samozřejmě zatím jen spekulace, ale k celé věci se měl vyjádřit i Maurizio Reggiani, technický ředitel značky Lamborghini. Ten řekl, že by Lamborghini tento model opravdu mohlo vyrobit a hlavně na něm hodně vydělat. Tvrdí, že aby byla limitovaná edice zisková, musel by být ten velmi výrazný bodykit vyroben na 3D tiskárně, což by jeho cenu snížilo. Lamborghini by pak nemuselo utrácet těžce vydělané peníze za vývoj a výrobu karbonových doplňků.

Svým způsobem by mohlo jít o něco jako facelift modelu Huracán, protože uvedení jeho nové verze bylo odsunuto až do roku 2024. Do té doby je prostě nezbytné fanouškům a hlavně pak zákazníkům něco nabídnout. Huracán Sterrato se v tomto směru zdá býti ideálním nápadem.

O pohon by se mohl postarat desetiválec o výkonu 631 koní, který by měl spolupracovat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Lamborghini by autu nadělilo kromě toho rozšířeného bodykitu také o 47 milimetrů zvýšený podvozek, ochranu podvozku a převodovky, LED přídavná světla do nárazníku, LED světelnou rampu na střechu nebo 20palcová kola obutá do terénních pneumatik, které by měly být vyvinuté speciálně pro tento model. Zatím tedy není nic jisté, ale vypadá to, že se rozhodně máme na co těšit.