Už když jsme odjížděli na autosalon ve Frankfurtu, jedna z věcí, na kterou jsme byli opravdu hodně zvědaví, bylo první SUV od Bentey. Bentayga je opulentní SUV, které více než na cokoliv jiného sází především na luxus a image a jméno značky. Ačkoliv s ním prakticky nikdo mimo automobilku ještě nejel, na rok dopředu je vyprodáno. Takhle totiž vypadá síla značky v praxi, a to i když se jeho cena bude pohybovat určitě nad minimálně pěti miliony korun.

Velkým překvapením je fakt, že prvním zákazníkem, který Bentaygu obdrží, není nikdo jiný, než Její Veličenstvo královna Alžběta II. Té před pár dny přibyl další titul a to nejdéle panujícího monarchy Velké Británie. Tahle dáma, i když na to nevypadá, je velkou milovnicí aut. Ve vozovém parku ji kromě několik vozů Rolls-Royce nebo Bentley, parkuje také několik Land Roverů, na které také nedá dopustit.

Bentayga je ale přeci jen úplně odlišným vozem. Bude zajímavé vidět královnu v luxusním SUV, které už teď jedni nenávidí a druzí milují. Ale zase je dobré, že řidič, kterého nedávno hledala a prý úspěšně našla, bude mít tu možnost s Bentaygou jezdit. Takových lidí bude málo. A teď ještě chybí, aby se k podobnému gestu přidal Roll-Royce a věnoval Jejímu Veličenstvu svůj exkluzivní a zbrusu nový kabriolet Dawn.