Lexus-LC-Limited-Edition-2020- (2)

Podle každoročního průzkumu American Customer Satisfaction Index jsou nejspokojenější majitelé vozů Lexus, ovšem mezi populárními vozy kralují i další výrobci ze země kvetoucích třešní.

V kategorii producentů luxusních automobilů zaujal první pozici Lexus. Tato japonská značka dosáhla výsledku 84 bodů, a o fous tak předstihla druhý Mercedes-Benz, o dva body třetí Audi. Pro Lexus je to již pátá výhra v průzkumu American Customer Satisfaction Index v řadě, a zároveň další z mnoha cen, které si značka v letošním roce odnesla.

Během posledních měsíců se Lexus představil i jako výrobce, jehož automobily si mimořádně dlouho drží svoji hodnotu, a byl rovněž označen za luxusní značku s nejvěrnějšími zákazníky. Na britském trhu byl Lexus také oficiálně jmenován nejlepší prémiovou značkou a výrobcem, který vzbuzuje u zákazníků nejvíce důvěry.

Zmíněného amerického průzkumu spokojenosti zákazníků se zúčastnilo celkem devět značek. Pod stupni vítězů skončily značky BMW, Infiniti patřící Nissanu, Lincoln, Volvo, Cadillac a na posledním místě Acura, která je majetkem Hondy. Právě Acura a Volvo jsou výrobci, kteří zaznamenali největší ztrátu ve srovnání s loňským žebříčkem, tedy celá čtyři procenta. Největší nárůst, tedy pět procent, si naopak připsalo Infiniti.

Test Lexus UX 200 (2019)

Toyota uspěla mezi populárními vozy

V kategorii výrobců populárních aut rovněž obsadily čelní pozice japonské značky. Prvního místa se dočkaly Subaru a Honda s výsledkem 82 bodů, hned za nimi skončila Toyota s 81 body. Značky původem z Japonska přinášejí svým zákazníkům uspokojení překračující průměr trhu, který letos činil 79 bodů.

Mezi populárními výrobci zaujaly čtvrté a páté místo americké značky Chevrolet a RAM, další příčky v nejlepší desítce obsadily Buick, Hyundai, GMC, Fiat a Ford. V celkovém hodnocení letošního žebříčku American Customer Satisfaction Index, kde jsou hodnoceny všechny testované značky, připadlo první místo také Lexusu. Test vychází z hodnocení více než 4,8 tisíc majitelů aut, které probíhalo od srpna 2018 do července roku 2019.