Příští měsíc se bude v Monaku konat další z exkluzivních aukcí RM Auctions, ve které se bude prodávat opravdu velká řádka exkluzivních vozů. Už jsme si říkali o slavné Alfě Romeo T33/2, ale dnes si ukážeme ještě něco lepšího. V aukci se objeví jeden z osmi prototypů Ferrari F40, který svůj dlouhý čas trávil v garáží milánského sběratele.

Tento konkrétní prototyp byl šestý z osmi, který byl používán pro testování a byl vystaven v roce 1987 na autosalonu ve Frankfurtu. Po jeho skončení bylo auto přestavěno společností Michelotto na závodní GT speciál. Auto putovalo blíže k zemi o celých pět centimetrů, instalován byl brzdový kit Brembo, který kryjí nová širší kola Speedline, instalováno bylo rychlé závodní tankování paliva a bylo vylepšeno chlazení motoru, který posílil na téměř 600 koní.

Auto je stále vyvedeno ve válečných barvách ToTip, ve kterých vybojovalo dvakrát první a dvakrát druhé místo v závodech italského šampionátu Supercar GT Championship.

Auto bude v aukci nabízeno s originálním osvědčením autenticity od automobilky Ferrari. Prodejní cena se odhaduje v rozmezí mezi 700-900 tisíci Euro (17 388 000- 22 356 000 Kč)! Zkontrolujte své účty a pokud tam takovou částku máte, pak vyražte 12.května 2012 do Monaka.

-PS-