Propracované papírové modely Pagani Zonda – foto + video

Autor: Anina Russová - 5. 2. 2013


Obdivuji každého, kdo má dost odvahy, nervů a výdrže a pustí se do stavby buď plastového nebo papírového modelu. Ať už staví cokoliv. Je jedno jestli jde o loď, vlak nebo auto, za výsledkem je vždy několik hodin práce a velká spousta nervů. Mám v okolí několik lidí, kteří se stavěním modýlků zabývají a myslím si, že mohou tento článek brát jako malé pošťouchnutí, aby se se svými stavbami posunuli o level dopředu.

Na webu visualspicer.com si všichni fandové lepení papírových modelů můžou objednat doslova skvosty. A ne jen tak ledajaké. Neděste se, teď nehodlám mluvit o obyčejných papírových modelech, jaké všichni známe z ábíčka. Na tomto webu se kromě mnohých skvostů totiž dá pořídit i modely takových supersportů, jakými jsou Pagani Zonda nebo Bugatti Veyron. Nicméně dle mého je působivější právě Pagani. V nabídce jsou modely Zonda Tricolore nebo Zonda Cinque. A výsledek opravdu stojí za to. Dokonce se přiznávám, že mne fotografie hotových modelů zmátly natolik, že jsem si chvilku nebyla jistá, jestli jde opravdu o papírové modely nebo ne.

Kromě již zmíněných fotografií se můžete podívat i na video, kde je zrychleně zobrazeno, jak zhruba probíhá lepení jednoho takového modelu. A i když to na videu vypadá jako naprostá brnkačka, myslím, že zdání klame. :)

A jak jste na tom vy? Stavěli jste nebo stavíte papírové modýlky? Pochlubte se se svými pracemi. :)

-AR-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru