Project One od Mercedesu začíná nabírat reálných obrysů. Máme se na co těšit!

Autor: Anina Russová - 24. 4. 2017


Už nějakou dobu se mluví o tom, že Mercedes-Benz chystá velkolepý hypersport, který nemá obdoby. Teď to vypadá, že se konečně na světlo světa dostaly podrobnější informace, které jasně naznačují, že tohle bude opravdu velkolepé.

Vezmeme to popořádku. Půjde o velmi extrémní hybrid, kde hnací ústrojí bude složeno z pětice motorů. Základ obstará spalovací motor o objemu 1,6 litru původem z monopostu F1. Podle všeho bude schopen točit až neuvěřitelných 11 000 ot./min. S touto jednotkou bude pracovat čtveřice elektromotorů. V praxi to znamená, že u každého kola bude jeden

Podle dostupných informací by měl být celkový výkon tohoto systému až 1 020 koní. K tomu se prý automobilce podařilo udržet hmotnost celého auta na maximálně 1 300 kilogramech. Tento nový Mercedes-Benz zvládne v čistě elektrickém režimu ujet až 48 kilometrů. Nezní to skvěle?

Pokud jsme vás navnadili a vy už spřádáte plány, jak rozbijete prasátko, pak si pospěšte. Sériová verze tohoto hyperauta by se měla představit už na letošním podzimním autosalonu ve Frankfurtu. Automobilka vyrobí pouze 275 kusů a 225 z nich už má své majitele. Cenu automobilka zatím oficiálně neprozradila.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru