Pokud chcete v dnešní době být originální, musíte přijít s něčím opravdu bláznivým – třeba jako je tento Volkswagen Transporter T3.

Když se na něj podíváte, už na první pohled si všimnete toho, že je poněkud delší. Je sestaven hned ze dvou Transporterů. A aby byl výsledek ještě působivější, schválně mají své původní odstíny karoserie, jen místo, kde jsou obě auta spojena, je překryto efektním zipem. Přední část tohoto dlouhána slouží pro běžné cestování, kdežto ta zadní je obytná.

S autem se pak jezdilo a jezdilo, až si jednoho dne řekla ojnice, že už ji to v motoru nebaví a podívá se “ven”, takže proběhla blokem. Padlo zcela jasné rozhodnutí, že původní naftový motor bude nahrazen elektrickým. Naskytla se možnost koupě havarovaného vozu Tesla Model S a zástavba tím pádem může začít.

Šlo o auto roku výroby 2013 s nejsilnější baterií o kapacitě 85 kWh se 483 kilometrovým dojezdem čistě na elektřinu (!). V Tesle s tímto motorem šlo jet maximální rychlostí až 201 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h se odehrálo za 5,6 sekundy. V Transporteru to bude díky hmotnosti i tvaru karoserie o poznání horší, nicméně to bude neskutečně zajímavé!

Projekt Otmara Ebenhoecha je teprve ve fázi výroby, ale už teď se těšíme na výsledek! A co vy?

-PS-