mercedes-benz-sl-350-tublink-na-prodej

Proti tuningu, úpravám aut anebo jakékoliv individualizaci aut nic nemám, ale nesmí se to přehánět. A to se (čistě podle mého subjektivního dojmu) v případě tohoto mercedesu, který byl na prodej ve Velké Británii, tak úplně nepovedlo. Přesto se prodal za 4200 liber.

Docela slušná částka, vzhledem k tomu, že aukce startovala od nuly. Věřím tomu, že pár desítek nebo stovek liber by byl za toto auto ochoten dát prakticky kdokoliv, ale 4200 liber, což je v přepočtu něco přes 120 tisíc korun, už málokdo. Na druhou stranu v České republice tento model nelze sehnat pod 300 tisíc korun, tedy téměř trojnásobek vydražené částky.

Zábavný je ale i samotný text v aukci, v němž se mimo jiné píše: “turns heads every where it goes. thousands have been spent on this car, to give it the appearance it has now. 4new tyres have recently been fitted, along with very expensive alloy wheels.” To v překladu znamená, že auto poutá pozornost kdekoliv se objeví. Za úpravy byly utraceny tisíce liber, aby auto vypadalo tak, jak vypadá. V poslední době prý dostalo čtyři nové pneumatiky s velmi drahými disky. No, není to kup desetiletí?

Prodávaný Mercedes-Benz SL 350 pochází z roku 2004 a pohání ho 3,7litrový vidlicový šestiválec s výkonem 180 kW a točivým momentem 350 Nm. S tímto motorem dokázal tento roadster zrychlit z 0 na 100 km/h za 7,2 sekundy a vyvinul maximální rychlost až 250 km/h.