dav

Na pražskou Vídeňskou ulici se po dvou letech vrátí stroje a dělníci. Tentokrát TSK nechá opravit povrchy vozovky i chodníků uprostřed Prahy 4 v Kunraticích. Uzavřít kvůli tomu musí část Vídeňské ulice od ulice K Zeleným domkům po Dobronickou. Tato uzavírka ovlivní jak individuální automobilovou dopravu, tak nákladní a veřejnou dopravu. Objízdné trasy povedou po Kunratické spojce nebo přes ulice Jalodvorská a Libušská. Autobusy úsek objedou ulicí K Zeleným domkům nebo přes Zálesí, Štúrovu a Libušskou ulici.

Dopravní omezení na takto frekventované komunikaci nejsou pro nikoho příjemná, nicméně jsou pro zajištění bezpečnosti prací nezbytná. Snažíme se ale vyjít vstříc jak projíždějícím, tak místním. Rozdělili jsme celou stavbu na dvě etapy, a ačkoli nebude možné projet celým úsekem, během první etapy umožníme vjezd bez omezení alespoň do ulic K Ústavu a Jihočeská,“ říká Barbora Lišková z Technické správy komunikací. „Očekáváme, že největší komplikace nastanou v první dny, a to především na příjezdu směrem do Prahy. Odpolední špička nebývá tak komplikovaná, protože doprava se rozloží do delšího časového úseku. Důležité bude, aby se řidiči včas rozhodli pro svoji objízdnou trasu. Dojedou-li až do místa omezení na kruhový objezd v Kunraticích, pak lze očekávat, že tam ztratí hodně času. V opačném směru si zase budou muset objízdnou trasu zvolit například už na magistrále, kdy místo opravy objedou přes sjezd z dálnice D1 na Chodově nebo na Háje.“ I proto TSK umístí informační panely do místa omezení s dostatečným předstihem.

Kolony v omezeních si často prodlužujeme my sami. Proč?

Veškeré práce by měly být dokončeny nejpozději do konce září. „Na 760 metrů dlouhém úseku srovnáme vozovku a zajistíme nový živičný povrch, chodníky budou z betonové dlažby a osadíme je i novými žulovými obrubníky. Kromě toho opravíme poškozené uliční vpusti, přeložíme stožár a kabely veřejného osvětlení a přisvětlíme přechody pro chodce. Prosíme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení v daném úseku a svou cestu si dopředu naplánovali,“ uvádí Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Objízdné trasy

Doprava do Kunratic ve směru z Prahy bude vedena po objízdné trase ulicemi Jalodvorská, Libušská a Dobronická. Místní dopravní zátěž bude přenášet ulice K Zeleným domkům.

Přečtěte si také:  Tunel Blanka se kvůli regulaci denně uzavírá na asi 2,5 hodiny. Praha to chce změnit a tak přemaluje jízdní pruhy

Objízdné trasy směr Jesenice:

  • z oblasti Braníka, severní části Krče a Michle: Jižní spojka – Brněnská – Na Jelenách – Kunratická spojka – Vídeňská
  • z oblasti jižní části Krče: Vídeňská – vpravo Jalodvorská – vlevo Libušská – Kunratická spojka – Vídeňská
  • z oblasti Lhotky: Zálesí – vpravo Štúrova – Libušská – Kunratická spojka – Vídeňská

Objízdné trasy směr Praha centrum:

  • od Jesenice: Vídeňská – vpravo Kunratická spojka – přímo Kunratická spojka a dále dle uvážení po vyšší komunikační síti Prahy 11
  • z oblasti Hrnčíř: K Labeškám – vpravo Kunratická spojka a dále po vyšší komunikační síti Prahy 11
  • z oblasti Kunratic: Dobronická – vpravo Libušská – přímo Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4
  • z oblasti Písnice: Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4
  • z oblasti Modřan a Kamýku: Meteorologická – vlevo Libušská – Štúrova a dále po vyšší komunikační síti Prahy 4