rekonstrukce d1

Připravme si nervy. České silnice budou přes léto kompletně rozkopané

Autor: Anina Russová - Zdroj: ČTK - Foto: Ministerstvo dopravy - 24. 6. 2020


Je úplně jedno, kam se o prázdninách vydáte na dovolenou nebo jen na výlet, všude vás budou čekat dělníci, těžké stroje a uzavřené silnice. Těch oprav bude totiž letos opět spousta a budeme potřebovat pevné nervy.

Velmi náročné to bude hlavně na dálnici D1, kde bude v jednu chvíli rozkopáno 13 různých částí. Nepůjde ale vždy o samotnou dálnici, ale také o její součásti, například mosty. Kvůli nim bude dálnice vždy na čas zcela uzavřena, takové práce jsou ale většinou naplánovány na noc, kdy je dopravní provoz menší. Přímo na dálnici se bude opravovat sedm úseků, tedy celkem 71 kilometrů.

Pamatujte, že ve všech omezených úsecích bude rychlost omezena na 80 km/h, přičemž na některých toto omezení bude hlídat radar. Dělníci se budou na D1 pohybovat minimálně do podzimu, práce budou posléze přerušeny během zimního období.

Dopravní peklo proběhne také na dálnici D5, kde budou dělníci pracovat hned na pěti úsecích.

Problémy se dají čekat i na pražském okruhu, kde je v plánu během léta spustit čtyři rekonstrukce, další tři pak na D10 a na D56, které vede z Ostravy na Frýdek Místek.

Od října budou muset řidiči povinně vytvářet v dopravních zácpách uličku pro záchranné složky a policii

To je ale jen výběr, ale podle ČTK se bude pracovat prakticky na všech dálnicích a připravit se musíme také na rekonstrukcích silnic prvních tříd. Vždy si raději dopředu důkladně vybranou trasu své cesty projděte v některé z dopravních aplikací, ať vás případná kolona nezaskočí a neotráví vám letní cesty.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek