Před pár dny jsme vám říkali o parádním nálezu nikdy nejetých BMW v rozpadlé bulharské továrně. Hlavně bulharská média o nálezu informovala s neuvěřitelným nadšením a tvrdila, že jde o nález minimálně desetiletí, a že se všechna ta báječná BMW řady 5 generace E34 jistě brzy dostanou do prodeje. Také tvrdila, že vzhledem k lokálním emisním nařízení se ani jedno z aut nedostane do prodeje přímo v Bulharsku, ale že v Německu se o ně jistě poperou.

Jak by tento příběh byl krásný, kdyby byl pravdivý. Ovšem ukázalo se, že vše je trochu jinak a že o autech všichni věděli a že rozhodně nepatřila jakési autopůjčovně, o čemž se hodně mluvilo. Vysvětlení celého tohoto příběhu se objevilo na facebookové stránce BMW Fans Bulgaria a žádnou velkou romantiku v něm rozhodně nenajdete.

Podle této stránky celý příběh začal v roce 1994, kdy se jakýsi španělský dealer dostal na hranici bankrotu a v Bulharsku se našel muž, který mohl odkoupit jeho 186 tehdy úplně nových skladových BMW řady 5 za velmi výhodnou cenu. Jenomže než k tomuto obchodu mohlo dojít, přijala bulharská vláda usnesení o tom, že zavede 20% DPH. A v tu chvíli samozřejmě ta původně hezká cena všech těch BMW vzrostla o 20 %, což obchod udělalo absolutně nevýhodným a nezajímavým.

V Bulharsku našli neuvěřitelnou sbírku starých, ale úplně nových BMW

Od té doby se postupně prodávala všechna ta auta různým majitelům, až v roce 2016 zůstalo jen těch 11, o kterých jsme vám říkali. Ovšem rozhodně ta auta nebyla ztracená. Hodně lidí o nich vědělo, jen je nikdo neřešil. Dokonce dle stavu některých z nich si k nim chodili bulharští majitelé BMW pro náhradní díly, které vlastně byly zadarmo. Podle BMW Fans Bulgaria je pak zcela jisté, že se tato auta do žádné aukce nedostanou. Jejich stav prý není vůbec dobrý.

#BMWFansBulgaria————————-EN: The Real Truth about the recently found brand new BMW E34 series . …

Zveřejnil(a) BMW Fans Bulgaria dne Pátek 4. ledna 2019

Ano, na fotkách, které kolují po internetu, je vidět, že některá by se opravit dala, ale většině prý chybí díly v motoru nebo na karoserii. Navíc jsou hodně zrezlá a hodně zničená i od padajících částí haly, ve které stojí.

K autům dnes již neexistuje žádná dokumentace, nemají technické průkazy a nikdy za ně nebylo odvedeno clo nebo jakékoliv povinné poplatky. Prostě jde jen o zbytky původně krásných BMW, které dnes nemají žádnou cenu.

No, žádný Hollywood se nekoná. Ale vypadalo to krásně, co říkáte?