Pamatujete si ten smutný příběh o Fordu Mustang Mach 1, který patřil chlapci s těžkým zdravotním postižením? Říkali jsme vám o něm asi před měsícem a tehdy šokoval celý svět.

Chlapec jménem Nino měl Ford Mustang po dědečkovi. Miloval ho, a to i přesto, že vzhledem ke svému postižení auto nikdy řídit nebude. Jeho tatínek ho v něm ale vozil na vyjížďky a Nino byl v tu chvíli nesmírně šťastný. Auto bylo členem rodiny, však si dokonce nechal invalidní vozík nalakovat stejnou oranžovou barvou, jakou měla i karoserie auta.

Jenomže jednou jedinkrát nechali tento rodinný poklad na kolech stát přes noc před domem na ulici s pootevřenými okny a to byla chyba. Toho si totiž všimla parta hloupých výrostků, kterou nenapadlo nic jiného než do auta hodit zapálené petardy. Od těch se vznítil interiér a pak i část auta. Chvíli to vypadalo, že se ho podaří zachránit, ale nakonec to prý není možné. Rozsah škod je bohužel moc velký.

S tím se ale nechtěl smířit tatínek chlapce, a tak z peněz, které byly vybrány ve veřejné sbírce na opravu původního auta koupí synovi jiný Ford Mustang. Jeden už mají i vyhlídnutý, ale bude potřebovat alespoň částečnou renovaci. Právě na tu se ale malý Nino těší nejvíce, protože chce svému otci pomáhat tak jak to jen s přihlédnutím k jeho stavu bude možné. A už mají vymyšlené i jméno pro nový vůz. Původní se pro svou barvu karoserie jmenoval Pumpkin (v překladu “tykev”), takže volba jména pro jeho nástupce, tedy Son of Pumpkin (“syn tykve”), byla prý jasná. 🙂