Říká se, že oheň je dobrý sluha, ale velmi špatný pán. A zjevně na tom bohužel něco je. Hasiči museli v pondělí 25. dubna večer v Horním Těrlicku na Karvinsku zasahovat u velkého požáru stodoly u rodinného domu.

Zásah to byl dlouhý, náročný a je moc dobře, že se nikomu nic nestalo. Kromě stodoly ale popelem lehla i klasická Škoda Felicia. A těch už zas tolik mezi lidmi není.

Přečtěte si také:  Legendy 125 let Škoda: ŠKODA FELICIA je dodnes ikonický kabriolet

Požár byl hasičům oznámen krátce po deváté hodině večerní. Plameny zasáhly vnitřní prostory stodoly, která byla přistavěná k tamnímu rodinnému domu. Toho se požár naštěstí nedotkl. „Uvnitř stodoly shořely mimo jiné dva osobní automobily – jeden z nich veterán Škoda Felicia, plameny zničily i motocykl. Pod kontrolu je hasiči dostali už patnáct minut po příjezdu na místo události, celková likvidace však trvala další téměř tři hodiny,“ popsali zásah hasiči Moravskoslezského kraje.

Zatím není úplně jasné, co za požárem stojí. Je možné, že se oheň rozšířil kvůli probíhající rekonstrukci. Ale vše musí ještě ověřit vyšetřovatel hasičů. Ten také na místě odhadl škodu na asi 1,5 milionu korun.

Přidat komentář