Překročení rychlosti i špatný technický stav. Policisté dohlíželi na tuning sraz v Čestlicích a rozdali desítky pokut

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 2. 11. 2022


Volný pátek s datem 28. října si vybralo asi 1000 milovníků tuningu k tomu, aby se sešli na parkovišti u obchodního centra v Čestlicích. Jak už to tak bývá, na celou akci dohlíželi také policisté, kteří zkontrolovali stovky osob a podobný počet vozidel.

Policisté na místě dohlíželi na bezpečnost provozu a dle svých slov také na veřejný pořádek. V rámci srazu, na kterém bylo asi 500 aut, nakonec zkontrolovali 203 lidí a 190 aut. Pokut rozdali 63. „Největším prohřeškem bylo překročení nejvyšší dovolené rychlosti, a to v 19 případech. Celkem 18 řidičů mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, kdy 12 z nich mělo na vozidle neoprávněnou úpravu zasklení, týkající se zejména předních bočních oken u řidiče. Na místě 11 řidičů tuto závadu odstranilo stržením fólie, jeden z řidičů toto odmítl, proto mu byla omezena technická způsobilost vozidla na 30 dní. Na bočních oknech vozidla, která spadají do stanoveného zasklení, nesmí být provedeny žádné dodatečné úpravy zasklení, které by snížily jejich celkovou propustnost světla pod hodnotu 70 procent. Na toto měření policisté využili přístroj pro měření celkového prostupu světla zasklením vozidel LumenTech,“ vysvětlila policejní tisková mluvčí Barbora Schneeweissová.

Další pokuty ale byly rozdány za nepoužití bezpečnostních pásů, nerespektování dopravního značení nebo nerozsvícené světlomety. Podle Barbory Schneeweissové je prioritou policistů na těchto akcích hlavně zajištění bezpečnosti. Proto se pravidelně zaměřují na správný způsob jízdy, dodržování dopravního značení, dodržování rychlosti, na technický stav vozidel, ale i správnost parkování, na otáčení v křižovatkách, a i případné obtěžování hlukem.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru