nehoda-bmw-vlak (4)

Přehlédl vlak a z jeho SUV zbyly jen trosky. Naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR - Foto: Policie ČR - 17. 2. 2021


Přetlačovat se s vlakem nikdy není dobrý nápad a nikdy to pro slabšího nekončí dobře. O tom by mohl vyprávět 33letý řidič BMW X5, který ignoroval varování světelného znamení u přejezdu a následně se střetl s projíždějícím vlakem. Z auta zbyly jen trosky, škoda jde podle odhadu policie do milionů.

K nehodě došlo v pondělí 15. února dopoledne na přejezdu mezi Držovicemi a Prostějovem. Podle policejního vyšetřování řidič buď neviděl, nebo prostě ignoroval světelné varování a vjel na koleje, ačkoliv se blížil vlak. Nejspíš si myslel, že to stihne. No, jak ukazují policejní fotky, nestihl.

Přečtěte si také:  S neočištěným čelním sklem vjel přímo pod vlak. Z místa nehody následně odjel k zubaři

Když už byl většinou auta mimo koleje, přijel vlak, který naboural do zadních partií X5 a odhodil ho do vzdálenosti asi 20 metrů od přejezdu. Cestou při tom auto poškodilo drážní domek a sloup elektrického vedení. I to nakonec přispělo k absolutní destrukci auta.

Je velké štěstí, že řidič jel v autě sám. Pokud by jel někdo na zadních sedadlech, nehoda by se asi neobešla bez zranění. Právě z prostoru zadních sedadel totiž nezbylo prakticky nic. V tomto konkrétním případě byl řidič jen lehce zraněn.

Přečtěte si také:  I dojíždění do kolon má svá pravidla. Základem je věnování se provozu a sledování zpětných zrcátek

Podle prvních výsledků vyšetřování je celková škoda asi 4,5 milionu korun. A vzhledem ke stavu auta se není co divit, že majitel přišel na místě o techničák. Krajský policejní tiskový mluvčí František Kořínek k tomu řekl: „Přesné příčiny, okolnosti, míra zavinění i právní kvalifikace případného protiprávního jednání jsou předmětem dalšího policejního šetření.“

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek